Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálosan rettegek! Mit tegyek?

Halálosan rettegek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nap minden percében attól rettegek, hogy valaki fel fog jelenteni. Volt már rá példa (következménye végül nem lett), valószínű ez az oka ennek.

Halálos rettegésben élek már nagyon régóta, mindenről azt hiszem, hogy bűnt követek el és meghurcolnak érte.

Pl: találtam egy 100-ast a földön nagyon sokáig azon rettegtem, hogy talált tárgy lopásért meg leszek hurcolva. Vagy egyszer beszéltem valakivel chatben, egy idő után megunt és nem írt vissza itt meg attól félek, hogy zaklatásért fog feljelenteni.

Egyszóval bármit csinálok, mindig azt hiszem, hogy valaki feljelent, vagy elkapnak és visznek a börtönbe.


Segítsen valaki könyörgöm mit tegyek, már teljesen megmérgezte ez a lelkemet és másra nem tudok gondolni csak arra, hogy be fognak hívni a rendőrségre, és el fognak ítélni, börtönbe kerülök és romokba dől az életem.



2021. aug. 23. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Ezt valami okozza... gondolom, ezt nem tudod, vagy nem akarod kimondani, márpedig ez az, amin múlik, merre az előre. Ha van valami, amit leírnál, de nem akarod "ország-világ elé tárni", nyugodtan írj privátban!


Bárhogy is, környezeted sokat segíthet.

2021. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz.
2021. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez a halálos félelem mit takar? Nehezebben veszed a levegő? Szédülsz?
2021. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, elsö sorban pszichiáter
2021. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

1-es: ez minden, nincs semmi amit nem írtam le

2-es: ezt akarom elkerülni, nem bízom a pszichológusokban

3-as: szorongás, lelki nyomás, idegesség

2021. aug. 23. 17:24
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Aztán mér nem bízol a pszichológusokban?

Erősen furcsán néz ki ez a kérdés. Aki tényleg paranoiás, az nem mondja, hogy "azt hiszem, bevisznek", hanem 1000%-ra meg van róla győződve, fel se merül benne, hogy a félelme alaptalan, tehát nem is kér emiatt segítséget.

2021. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez baromi sok minden lehet. Nem vagyok szakértő, de én a pánikbetegség egy fura formájára tippelnék. A helyedben biztosan szakemberhez fordulnék.
2021. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerképzeted jórészt alaptalan, de jó volna tudni, hogy a korábbi feljelentési esetben mi volt a tényállás. Ne félj a pszichológustól, de az is elképzelhető, hogy egy számodra megbízható nem-pszichológus személlyel történő elbeszélgetés is segíthetne.
2021. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy senkim nincs, akire számíthatnék, vagy akinek ezt elmondhatnám. Felszínes ismerősök vannak, de nekik nem akarom elmondani.

Lehet mégis egy pszichológus lenne a megoldás.


A korábbi feljelentés jogos volt, rámásztam valakire tényleg meg be is szóltam neki erre ő felnyomott, de következménye nem lett, de nagyon félek, hogy meg fog ismétlődni, és attól még jobban, hogy lesz következménye (börtön mondjuk).

2021. aug. 23. 21:29
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha nem bírsz az indulataiddal, ahhoz tényleg kell pszichológus. De akkor nem az a kezelendő, hogy félsz, hogy bevisznek, hiszen az jogos lenne, hanem hogy ne tegyél olyat, ami erre okot ad.

(Amúgy hogy kell érteni ezt a rámászást?)

2021. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!