Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha a háziorvos...

Mit lehet tenni ha a háziorvos bemondásra ír ki pszichiátriai gyógyszereket? Frontint pl?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek a háziorvos bemondásra felír frontint elég csak telefonálnia hogy nem tud aludni és írják is fel neki? Persze mindenféle vizsgálat nélkül, pszichiáter szerintem sose látta őt... A legnagyobb probléma hogy többször öngyilkosságal fenyegetőzik hogy beveszi az egész dobozzal belőle. Hol lehetne jelenteni ezt hogy az orvos bemondasra írkál fel addiktív gyógyszert?

2021. aug. 24. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én is telefonra íratok fel gyógyszereket, de csak olyanokat írnak fel, amelyeket már szedtem. Nem lehet, hogy már szedte, csak nem tudsz róla?
2021. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szedte. Én úgy tudom hogy úgy írhat fel ilyen gyógyszert ha van konkrét diagnózis, de jelenleg annyi történik higy felhíja hogy nem tud aludni kér frontint és kapja.
2021. aug. 24. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nem kell hozzá szakorvosi javaslat.

Ha bemenne a rendelőbe, és szenélyesen kérné, az is bemondásra történne.

2021. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Egy sima háziorvos nem fog felírni neked csak úgy gyógyszert, az a táppénzes papír.
2021. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4, dehogynem írja fel. Odaszóltam, mi kell, egy óra múlva a felhőben volt a recept arról, amit korábban sose szedtem.
2021. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
A frontin nem pszichiátriai gyógyszer
2021. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos semmilyen hibát nem követett el.

Létezik a "telemedicinális ellátás", azaz betelefonálsz, és a háziorvos eldönti, hogy a tünetek tisztázása érdekében szükség van-e személyes megjelenésre vagy nem. Ha nincs, akkor felírja a gyógyszert az EESZT-be, és te már válthatod is ki aznap.

A Frontint nem csak pszichiátriai betegségek esetén alkalmazzák, szakorvosi javaslat sem kell hozzá, így a háziorvos bárkinek felírhatja. Nem kell előtte semmilyen vizsgálatot elvégeznie.

2021. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a háziorvos úgy írt fel Frontint (100x0,25mg), hogy a kartonomban volt psz. diagnózis (depresszió, szorongás, minden istenf@sz@).

Az új háziorvos viszont konkrétan azt mondta, ő nem fog ilyen erős nyugtatót adni egy ilyen fiatal (29) embernek, pont.

2021. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem panaszaimra adtak altatót és nyugtatót is (alváshoz) átmenetileg.


Később komolyabb betegséggel kapásból kórházi beutalót kértem, így ott kezdtek kezelni, utána ambuláns pszichiáter.


Végül magánba mentem.

2021. nov. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magán is írt ki telefonos kérésre gyógyszert. E-mailben is kértem, adag módosítás is volt.
2021. nov. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!