Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Édesanyámat beutalták belgyógy...

Édesanyámat beutalták belgyógyászatra úgy, hogy elmondtam a házirorvosnak, hogy mik a tünetek, amelyek egyértelműen neurológiai problémára utalnak, Huntington kórra, bár nem vagyok doki,de a felsorolt 15 tünet közül 10 min. illett édesanyámra.Kérdés?

Figyelt kérdés
A kórházban a belről elvitték neurológushoz de agyi ct-t vagy mr-t nem csináltak. De miért nem??? Egyértelmű hogy az agyával történt valami. A belgyógyászaton azt mondták hogy hát nem olyan könnyű innen mr-re elvinni. Ilyen létezik???

2021. aug. 26. 19:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
71%

"elvitték neurológushoz"

Ezek szerint neurológus megvizsgálta és nem tartotta indokoltnak a képalkotó vizsgálatot. Ne akarj okosabb lenni, mint az orvos.

2021. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
51%
Az orvosok eldöntik, hogy mire van szüksége. Lehet, hogy az adott kórházban nincs is MRI vizsgálatra lehetőség.
2021. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
65%

Bocs, de ilyen területre szakosodott orvos vagy?

Mert ha igen, akkor számít a véleményed, ha nem, hanem csak a neten találtál valamit és az szerinted a baj, akkor jobb, ha hallgatsz!

Ugyanis ami a neten van, abból egy laikus nem igazán tud érvényes diagnózist felállítani, ha ennyire egyszerü lenne, nem kellene az orvosoknak sok évig tanulni az egyes betegségekröl!

2021. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
81%

Vagy nem indokolt a vizsgálat vagy nem csinálják meg mert a kórházban limit van a költségvetési keret miatt.

Szóval igen van ilyen.

Előfordulhat, hogy tényleg nincs rá szükség,de olyan is hogy a hozzátartozó erőszakosságán múlt a beteg élete.

Döntsd el hogy elfogadod a kórház döntését,ha nem ,akkor vagy cirkuszolsz vagy kifizeted maszek alapon.

Nem olcsó,de ha megengedheted,akkor egyszerűbb.

Egyébként sok váratlan helyzet adódik az életben, legtöbbre fel sem tudunk készülni.

De aki teheti azt próbál egy kis tartalékot képezni vészhelyzetre.

Nekem ez az lenne.

Nem vagyok orvos.De azt is látom,hogy az egészségügy is úgy kezeli a betegek nagy részét hogy majd lesz valami.

Nem értek azzal egyet,hogy legtöbb beteg a Google segítségével kész diagnózissal megy az orvoshoz,de azzal sem hogy teljesen egyértelmű tünetekkel is elküld az orvos haza.

Rengeteg rossz tapasztalat van ezzel kapcsolatban.

Ezért megértem,ha valaki nem akarja elfogadni az orvos döntését.

2021. aug. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Nem értek veletek egyet, bocsi. 1. a kórházban van mr-re lehetőség. 2. Vele élek minden nap és tudom hogy milyen változásokon ment keresztül majdhogynem egyik napról a másikra. A dokik nem tudják hogy előtte milyen volt és most milyen. Az, hogy a leírt 15 tünet közül legalább 10 illik édesanyámra, szerintem indokolttá tehetné azt, hogy csináljanak egy képalkotó vizsgálatot, hogy akkor legalább zárják ki ennek lehetőségét. Ez olyan dolog, hogy valakinek folyamatosan fáj a hasa, de mondjuk nem csinálnak neki hasi ultrát.
2021. aug. 26. 19:43
 6/39 anonim ***** válasza:
45%
Spórolnak és le se szarják a beteget. Próbálj meg erőszakos lenni, rosszabbá nem teszed vele a helyzetet. Tetesd át neurológiára. Mért belgyógyászatra utalták? Ha sehogy nem jön össze, akkor magánban ki kell fizetni. A vizsgálatokat addig kell folytatni, amíg igazolt diagnózis nincs.
2021. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolóval egyet értek teljes mértékben. Nyilván nem akarok okosabb lenni az orvosnál, de azzal esetleg megkönnyítem a helyzetét, hogy elmondom mik a panaszok és hogy ez erre a betegségre utalhat, mert így célirányosan tudja vizsgálni.

Az utolsó előtti válaszolónak pedig: sajnos sok orvos még több évnyi, évtizednyi tapasztalat után se tud felállítani pontos diagnózist!!!

2021. aug. 26. 19:45
 8/39 A kérdező kommentje:
A háziorvosnak elmondtam, hogy mik a tünetek, hogy történt vele valami, az agyával, a viselkedése, a személyisége változott meg, erre beutalta belgyógyászatra. A belgyógyász orvos erre azt mondta, hogy így lehet feleslegesen fog bent feküdni a belen, miért ide utalták, mert nem olyan egyszerű csak úgy elvinni egy mr vagy ct vizsgálatra.
2021. aug. 26. 19:49
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ezt szerintem egy genetikai vérvizsgálat egyszerűbben megerősíthetné.

Illetve ha nála kimutatják akkor neked is el kellene menned,mert 50% az esély rá hogy öröklődik.

2021. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
49%
Kérdezd meg, hogy mi a módja, hogy átkerüljön a neuróra. Nem hinném, hogy a bel ne tudná átirányítani. A háziorvost meg küldd el melegebb éghajlatra.
2021. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!