Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én irányítom az agyamat vagy...

Én irányítom az agyamat vagy az agyam irányít engem?

Figyelt kérdés
2021. aug. 28. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy ki az az "én" akit meg lehet különböztetni az agyadtól :)
2021. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Te magad vagy az agyad!
2021. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint ha az autóban a vezetőülésben ülve azt kérdeznéd hogy: Én irányítom a sofőrt, vagy a sofőr irányít engem?
2021. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az agynak egy funkciója a tudat, a funkciót pedig nem te csinálod hanem az agyad
2021. aug. 28. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
De lehet van egy "tudat" ami használja az agyat. Vallások ezt léleknek, stb nevezik, bár ennek a létezése nem bizonyítható. Buddhisták pl meditációkat végeznek, hogy ne ragadjanak bele a gondolkodásba, és így egyre inkább intuitív módon működjenek.
2021. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az elmédnek két része van. Az ösztönös (amigdala) és a tudatos (prefrontális kéreg). Alapjáraton az ösztönös működik, de tudatosan is képes vagy belenyúlni ebbe a robotpilóta üzemmódba.
2021. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondanál nekem erre egy példát? Teljesen belebonyolódtam ebbe a témába... a neten össze vissza írnak mindent a témával kapcsolatosan...
2021. aug. 28. 19:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, látsz egy fincsi sütit. Az agyad ösztönös része azt mondja, hogy fald be azonnal. Ha nem írod felül, hanem robotpilóta üzemmódban vagy, akkor valószínűleg befalod.


Viszont képes vagy arra, hogy belenyúljál ebbe a robotpilóta üzemmódba és mondjuk nemet mondjál a sütinek, mert igazából semmi szükséged rá. Ilyenkor a prefrontális kérget használod.


Ilyenkor az agyad tudatos viselkedéséért felelős része veszi át az irányítást az ösztönös részért felelőstől.


Tudok mondani egy-két könyvcímet, hogyha érdekel a téma!

2021. aug. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném. 😊
2021. aug. 28. 20:29
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen 😊


Mostanában egyszerűen magába szippantott ez a téma.

Érdekel hogy működik az emberi test, egyszerűen félelmetes hogy milyen bonyolult.

Az nem fért az agyamba hogy a gondolatok hogy jönnek létre? Maga létrejöttéért a homloklebeny felelős. A tudatalatti tevékenységek hez sorolhatjuk az összes agyi tevékenységet.

De akkor felmerül az emberbe a kérdés hogy nem mi hozzuk létre a gondolatainkat vagy hogy is van ez?

De amit egy kis olvasás után leszűrtem hogy a funkció az maga tudatalatti de a terméke pl a tudat az már nem az. És azért tudjuk irányítani a gondolatainkat mert már a tudat hatáskörében van.

Nem tudom hogy jól gondolom de én ezt tudtam leszűrni

Maga ez a folyamat érdekel ...

2021. aug. 28. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!