Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért élnek a skizofrének...

Miért élnek a skizofrének 10-15 évvel kevesebbet?A wikin olvastam de azt nem indokolja,hogy miért.

Figyelt kérdés
Én is skizo vagyok nagyon érdeklne a válasz

2021. szept. 1. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

-A többsége a skizofréneknek fiatalon meghal. Ennek oka részben az, hogy későn diagnosztizálják őket ezzel a betegséggel, illetve, hogy a fizikai betegségeiknek az orvosok nem fordítanak különösebb figyelmet, inkább csak a mentális egészségükre koncentrálnak az esetükben.


-Az antipszichotikus gyógyszerek mellékhatása, hogy felborítja az anyagcserét.


-Egészségtelen életstílus, és nagy mértékű hajlam az öngyilkosságra.

2021. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
fizikai betegség ez alatt mit értesz?
2021. szept. 1. 10:04
 3/6 A kérdező kommentje:
de ez akkor szerintem nem minden skizora vonatkozik.nemakarok 15 évvel kevesebbet élni
2021. szept. 1. 10:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Allergia, influenza, chron betegség, diabétesz, fibrózis.
2021. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
A skizók sokat dohányoznak, ez életkorban mínusz 15-20 év.
2021. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, egyessel egyetértek, öngyilkosság, egészségtelen életmód. Hisz ezek az emberek nem élnek normális, aktív életet, nem összeszedettek, nincs akaraterejük, stb. Ill. egyes betegségek náluk gyakoribbak, nem tudják, miért, de már fiatal koruktól ez van, mikor még ki sem alakult a betegség. De ez nagyon kis mértékű változás, a többi sokkal fontosabb. Nyilván nem minden betegnél van ez így, hisz mind más és más, van, aki számára ez a betegség nem is okoz semmi gondot. John Nash is sokáig élt, pedig nagyon beteg volt.
2021. nov. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!