Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egész életemben lakásra...

Egész életemben lakásra gyűjtöttem, elértem, most kiégtem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

18 éves korom óta lakásra gyűjtök. Mindig vállaltam esti munkát, diák munkát, alig buliztam, nem engedtem meg magamnak szinte semmit. Borzasztóan hitel ellenesre neveltek szüleim, de nem tudtak támogatni semmivel. Aztán 36 éves korom végre valahára összeraktam a pénzt egy panellakásra, elértem a fő életcélom: összeszorított fogakkal, hitel nélkül lakásom lett.


Most ott vagyok, hogy nincs hobbim, nincsenek szép emlékeim, nem tudom mit kezdjek magammal. Igazából meg is bántam az egészet. Inkább éltem volna, szereztem volna emlékeket, és inkább fizettem volna hitelt 60 éves koromig. Mit lehet tenni ez ellen az érzelmi nihil ellen?


2021. szept. 4. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fiatal vagy még ahhoz, hogy így gondolkodj. A szép emlékek mindig szépek, bármikor gyűjtöd őket. Azért van az emberekben ez a hamis kép, hogy a 20 éves korod életed fénypontja, mert sokukat utána bedarálja a munkahelyi mókuskerék. Valójában az élet minden része lehet király.
2021. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi amúgy, hogy önerőből összehoztál egy lakást, szinte a nulláról. Minden reggel megveregetheted a vállad érte amint kidob az ágy.

Általában nem is a cél a fontos hanem a hozzá vezető út. Nehezen tudom elképzelni, hogy évekig csak dolgoztál volna mint egy robot szabadnapok, szociális kapcsolatok nélkül. Nem inkább hanyagoltad te pl. a hétvégéket a magasztos cél érdekében? Valami személyes elmaradás lehet ez. Nézd el nekem, ha tévedek, csak nehezen tudom elképzelni, milyen meló lehet az ilyen.

Ha meg eléggé bánod, az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy tüstént belevágsz mindenbe amiben eddig nem volt részed. A lakbér árát költheted már sportfelszerelésre, barátnőre stb.

2021. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha eddig azt mondod nem éltél, akkor most kezdj egy élni. Engedj meg magadnak olyan dolgokat, amiket a lakásra gyűjtés alatt nem engedhettél meg. Nyaralás, drágább óra, örömlányok, autó, motor, bármi.
2021. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem késő. Lehet párkapcsolatod. Lehet párod akivel boldog lehetsz akivel szép emlékeket gyűjthetsz. Akár családot is alapíthatsz stb
2021. szept. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36 év után is van élet. Lehet, hogy most kezdődik igazán.
2021. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!