Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtató(Alprazolám-Frontin-Xa...

Nyugtató(Alprazolám-Frontin-Xanax) 1 mg-ot szedek két éve. Megfeleztem a dózist, 0,5mg-ra. Orvos szerint lehet hetente 0,5-el csökkenteni. Meddig tart a FIZIKAI megvonás tünetei?

Figyelt kérdés

Van olyan, aki szerint 4 napig tart a durvább megvonási tünetek. Amerikai lapok maximum 0,5 csökkentését írják 3 naponta.

Második nap ma megy le, alváshoz. Persze jobb orvost kérdezni, de azok hülyék, azt akarják, hogy tovább szedjem. Meg nem támogatják a szer alkalmi használatát, csak terápiában. Pszichológusok is lószarok úgy ahogy vannak.

Amúgy generalizált szorongásom van.



2021. szept. 9. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
A kezelésedbe nem tudok beleszólni, de ha úgy érzed, hogy le akarsz állni, vagy csökkenteni, akkor hirtelen nem lehet. Orvosok persze, hogy azt akarják szedd, ebből is látszik, hogy a gyógyszer nem gyógyít, addig jó amíg kijössz magad a gödörből, te érzed mikor van itt az ideje. Sokat nem veszítesz, mert ha leállsz és nem jó, még mindig szedheted újra. 2-3 hét szerintem biztosan van, amíg teljesen visszaáll a szervezeted, ha abbahagyod.
2021. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Külföldi vagyok. Prozacot szedtem 60mg-ot, heti 20mg-al csökkentve semmi gond nem volt, mellette Xanax -0,5/hét csökkentés tünetmentesen. Maga a Prozac pörgetett fel amire kellett Xanax alváshoz. Ahogy ürült ki a Prozac úgy nem volt téma. 4mg-ról 1mg-ig. Ez meg megmaradt.

Tegnapelőtt próbáltam 23h-02ig aludtam 0,5Xanax-szal, majd inkább még egy 0,5mg. Rossz éj volt. Aztán tegnap 0,5 megint fent voltam és dolgozni kezdtem 3 óra alvás után.

Maga az izommerevség a probléma, bármi hülye gondolatot egyebet elfogadok. Napoztam, de nem tudtam feküdni a hátamon mert begörcsölt a hátam. Napközben segít, ha testrészenként koncentrálva elképzelem, hogy minden izmom laza.

Most az a kérdés, hogy kimerültem e ahhoz, hogy 0,5 elegendő legyen...

Nagy a kísértés a 0,75-re, de úgy vagyok egy próbát megér...vagy mégsem.

Maga a generalizált szorongás(GAD) nem olyan nehéz, mint a leszokás.

És szerintem a Xanax nem is használ, sőt ront és csak a rászokás miatt ragszkodom hozzá.

Beszéltem egy pszichológussal, azt mondta ragaszkodik a terápia mellé antidepresszánsra. (Csak azért mert bizar az élettörténetem, akkor szedjen ő rá gyógyszert) Mostam a Xanax, Prozac dolgot, de azt mondta, ő neki mindegy milyen benzo vagy SSRI....mert nem ért hozzá NA!

Semmit nem fog pszichiáterrel konzultálni és az ember elvárná egy pszichológustól, annak ellenére, hogy nem orvos, hogy valamennyire átlássa a farmakológiát.

Amúgy egyszer csak elmúlt a Prozac hatása...

Relaxáció, diagnózis elfogadása segít csak, hogy vannak hülye gondolatok, ez van.

Maga az izommerevség, alvás része érdekel a tünetek közül. Hányinger, depresszió, sápadság, ellenszenvesség hagyján.

2021. szept. 9. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért a 4mg xanax csak ért valamit. Amíg vannak tünetek addig szerintem felesleges a csökkentéssel tovább próbálkozni és simán lehetne lassabb adagban is elhagyni.
2021. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra jutottam, hogy kisebb csökkentés mégis gyorsabb. 1-ről 0,875 re csökkentettem(újra úgy aludtam, mint régen), még két éjjel teszem ezt(ha nincs durva tünet, remélhetőleg), aztán 0,75(heti tempó tehát nagyjából -0,25, azaz egy hónap). Valamiért az utolsó mg durvább, mint a 4-ről való csökkentés -0,5mg/hét tempója. Valószínű 0,25 nél pedig hirtelen el lehet hagyni, bár nem oszt szoroz azt is felezni. Távol állt tőlem, hogy megöljem az egyik munkatársamat, de órákig fantáziáltam róla. Tehát okosabb lassabban.

Ugyanakkor alkalmi használatát is el akarom hagyni, mert ha ilyen elvonást okoz, akkor nem vagyok benne biztos, hogy nem lesz így is maradandó károsodásom.

Szerintem 0,25-nek nincs értelme akut helyzet esetén(olyannál aki nem használta) tehát nevetséges, ha ezt is felezik. Trauma esetén szerintem 0,5-3mg maximum egy hétig akár segíthet. De nekem már nem, hiszen alkoholista sem ihat mértékkel....

2021. szept. 10. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:

0,5mg 3 naponta? Ez viccnek is rossz.. aki kemény függő, az még a havi 0,5 csökkentéstől is a falat fogja kaparni.

Szerintem a havi 0,25mg csökkentés vállalható, de van aki még ezt is gyorsnak tartja.

2021. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nyilván mindenki egyedi és különböző aktuális lelki állapotban van. Ezért próbáltam csak a fizikaira rákérdezni. (izomgörcs és egyebek) Relaxációval és a tudatossággal(hogy ez most viszonylag átmeneti) a lelki rész(szorongás, gyilkos gondolatok) kordában tarthatók. Ma utoljára 0,875, aztán holnap este ugrik a majom a vízbe 0,75-el. Itt sejthető lesz -0,125/3-4 nap csökkentés milyen. Nem volt izomfeszülés, szemrángás csukott szemmel így ment az alvás, igaz furcsa, de pozitív álmokkal. Nekem az alvás volt a félelmem de szerencsére "csak" megakarok mindenkit fojtani, amire tudatosan mosollyal reagálok és relaxálok. Ha van időm végig megyek a testrészeken gondolatban, mikor mit lazítsak el.

Lehet amúgy eredeti generalizált szorongásra(enyhe skizo is van kétféle karakterrel) is ez a megoldás csak kb 50%-al könnyebb lenne függőség nélkül szorongásokat kezelni.

2021. szept. 11. 19:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Betaloc 2x10mg. heti 0,25 mg csökkentés. Nekem bevált
2021. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még nem hallottam róla. Sikerült leszokni, de extrém(tényleg) munkakörülmények miatt egy hétig alváshoz kellett 1,5mg aztán megint 0,5-nél vagyok, hirtelen vontam le 1mg-ot :) metoprolol-szukcinát hatóanyagot pszichiáter fel tudja írni? Mondjuk foglalkozást kellene váltani.
2021. dec. 3. 23:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Háziorvos felírja,de a normál 10mg elég. Amerikába addiktológián alkalmazzák elvonási tünetekre. ( Gyors szívverés) nekem nagyon bevált. Anélkül majd kiugrott a szívem elvonáskor
2021. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2021. dec. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!