Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy barátomnál hatalmas a...

Egy barátomnál hatalmas a baj. Hogyan tudnám eljuttatni a megfelelő szervekhez?

Figyelt kérdés
Adott egy barát, már 1 éve ismerem interneten keresztül, mindennap beszélünk. Napról napra rosszabb a kedve, depressziós, nem tudok neki segíteni, mindent segítséget elutasít. Most a számára legfontosabb emberekben csalódott, én pedig sose látom személyesen ugye, nem tudok neki úgy segíteni. Rávettem hogy keresse fel az iskolapszchiólogust, eleinte nem akarta, végül elment, de nincsen az iskolájukban. Több ismerősére is ráírtam, egyik sem tőrödik. Rávettem hogy hívjon fel számokat, de nem meri, mert fél hogy kiderül, vagy a családja megveri érte. Tanácstalan vagyok, ma közölte hogy 1 évet ad magának. Hogyan tudnék segíteni neki, hogy ne ártsak többet? Családjának szólni az kizárt, akkor azok lecsesznék, nekem pedig sosem mondana el semmit. Aggódom nagyon. Bármilyen tippet megfogadok.

2021. szept. 10. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Mennyi idős az ismerős? Kollégium (környezet váltás) nem jöhet szóba?
2021. szept. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Keresd fel személyesen. Az több támogatás mint neten írogatni. Biztos jól esne neki, hogy van akinek számít annyit, hogy utánna megy és keresi. Legalábbis nekem jól esne.
2021. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi idős a barátod? Nem tudtok találkozni? Biztos van pszichológus, akihez tudna menni. Egyet ne felejts... Ai magán nem akar segíteni,azon nem is lehet segíteni.. Ha személyesen találkoznál vele talán több esély lenne,h rá vedd. Keress a városában segítségeket,akár gyámügy... De neki kell lépni!!
2021. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

[link]


Névtelen és ingyen hívható lelki segély vonal. Nem nyomozzák, nem nézik ki hívta őket. Ha másképp nem, akkor egy régi mobilról hívhatja őket, csak működjön a mobil, és akkor ki sem derül, hogy kit hívott fel.


[link]

2021. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 ez most nem a jólesésről szól. Ő depressziós, úgy érzi nincs boldogság és nem is lesz. Napról napra csalódik. Egy szót félremondok, és már elvesztem a teljes bizalmat. Szerinted egy kis beszélgetéssel megoldanék mindent? Pontosan ezt csinálom mindennap. Neki sokkal komolyabb kéne, egy ember aki ért hozzá, aki tud segíteni. Nekem alapból is gyengébb az érzelmi intelligenciám, tudom hogy csak ártanék neki. Folyton mondja, hogy mikor megkérdezik hogy van, azt mondja nincsen baj. Szerinted nekem nem hazudna azonnal a szemembe? Egy ilyen ember bármikor meginog, ki tudja mikor üt be nála valami, amit nem tudok kezelni.
2021. szept. 10. 21:20
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 már ajánlottam neki. Fél, hogy kiderülne és megverné a családja vagy beszólogatnának neki.
2021. szept. 10. 21:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy derülne ki?

Amelyik család verekedős, az nem elég okos nyomozgatni.



Volt Battonyán olyan eset, h a kislánynak kellett feljelentenie a saját szüleit. Kínoztak és végül meg is öltek egy nöt aki ott náluk mondhatni rabszolga volt. Mindkettő börtönbe rohad most. Van tanúvédelem, ha esetleg ilyen ügy lenne.

2021. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Kérdezték már láttam, de hány évesek vagytok barátoddal? Illetve mióta tart az imseretség és mi az oka annak, hogy nem esett sor még személyes találkozásra?


Bocsi, csak azért teszem fel ezeket a fontos kérdéseket, mert régebben jártam hasonló cipőben. Az illető kerülte a személyes találkozást, állandóan a gondjaival jött nekem és én egy nagyon empatikus ember vagyok, ezt használta ki. Hosszú időn át beszéltünk. Az interneten sok ember összehordhat, amit csak akar, ezt tartsd szem előtt! Jó dolog, hogy segíteni akarsz, csak azt akarom ezzel mondani, hogy vigyázz meddig mész el valakiért, akit nem ismersz igazán. Lelkileg nagyon lehúzhat téged a dolog és te nem tudod megmenteni őt, csak ő saját magát.

Csak nekem tényleg kicsit sántít, hogy miért nem találkoztatok, vagy miért ne hívna fel egy számot, mégis miért vernék meg, miért nem megy el más szakemberhez sulin kívül stb. tehát minden eshetőséget eldob magától amit felkínálsz, akkor bocsi de te ennyit tudsz tenni. Aki nem hagyja, azon nem lehet. De akkor ne siránkozzon neked állandóan, mert a te lelkületedet teszi tönkre, ha te lelkiismeretes vagy. Légy résen.

2021. szept. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

8-assal egyetértek. Én is ismertem egy srácot, aki elképesztő dolgokat hazudott nekem. Valamilyen okból nagyon szerette sajnáltatni magát, vagy csak így próbálta magát érdekessé tenni. Nem mutatott be egy ismerősének, rokonának sem, ez egy idő után nagyon gyanússá vált. Végül kiderült, hogy amiket mesélt magáról, azoknak a túlnyomó része nem volt igaz.

Én a helyedben nem merülnék túl mélyre ebben a dologban.

2021. szept. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szuleidnek nem tudsz szolni? Esetleg ti feljelenthetnetek a szuloket es a baratodnak csak meg kell mondani a gyamugynek vagy rendoroknek hogy igen tenyleg bantalmazzak.
2021. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!