Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme mentálisan megterh...

Van értelme mentálisan megterhelő munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Nagyon szorongó vagyok, főleg az utóbbi időkben, időnként muszáj vagyok nyugtató bogyót szedni, annyira erős pánik érzés tör rám. Mennyire van értelme így felelőségteljes munkát vállalnia az embernek mint például segélyhívó munkatárs, rendőr stb. Csak rontana az állapoton,talán segítene, vagy jobb elfelejteni ?

2021. szept. 12. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbetegként nem javasolnám, hogy rendőr vagy segélyhívó munkatárs legyél. Válassz kevésbé stresszes munkát, különben 2 nap alatt fogsz idegösszeroppanást kapni.
2021. szept. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen helyekre fel sem vesznek idegbetegen.
2021. szept. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ne akarj ilyen helyre menni, mert vagy kiszűrik hogy alkalmatlan vagy rá és még rosszabbul fogod érezni magad, vagy nem szűrik ki, felvesznek és akkor fogsz bestresszelni amikor az éles helyzetben szükség lenne Rád Te meg lefagysz... Utána még depisebb lennél... Szóval inkább menj el valami olyan munkakörbe, ahol nem függenek Tőled emberek és nem kell hirtelen dönteni, illetve nem kell konfrontálódni idegbeteg vevőkkel pl ne menj pénztárosnak, eladónak.
2021. szept. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Fiatal vagyok még, nem volt hosszútávú munkahelyem. Viszont lenne lehetőségem ilyen helyre menni, viszont pont ez az hogy ha esetleg át megyek a teszteken, éles helyzetben bukna az egész. Nem akarom , hogy munkakerülőnek gondoljanak. Ezen gondolkodom, hogy milyen helyre kéne mennem, elindulnom ami megfelelő lenne.
2021. szept. 12. 02:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a monotonabb munkák jobban feküdnének Neked, ott nincs sok hirtelen stresszhelyzet. Nem tudom mi a szakmád, vagy mi áll közel Hozzád. Pl. gyári munka, összeszerelő-vagy minőségellenőr... Ott mégse akkora a felelősség mint egy gyógyszerésznél, elvileg közlik mennyi az elvárás, a norma, nem ér meglepetésszerűen... De ez csak egy gyors ötlet, nyilván Neked kell eldöntened mi érdekel.
2021. szept. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jársz pszichiáterhez ezzel a problémával, akkor szimplán nem adják meg az orvosi alkalmasságit.
2021. szept. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, a pénz nem minden, válassz minél nyugisabb munkahelyet, hosszabb távon így lehet teljes és boldog szorongásmentes életed, nekem ez a tapasztalatom.
2021. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is szorongós vagyok, nekem a monoton kézi munka jött be, vagy a monoton gépelős. Tehát: könyvelőnél segítő (aki csak az adatokat viszi fel pl), vagy gyári munkás vagy esetleg asztalos, ilyenek. Nekem segített, hogy nincs stressz helyzet és mindig tudtam mi fog következni

2021. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!