Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegként érdemesebb...

Mentális betegként érdemesebb inkább mentális beteggel ismerkednem?

Figyelt kérdés

20-as éveim elején járó fiú vagyok. Amíg otthon laktam és élveztem a mama hotel nyújtotta kényelmet nem hiányzott a párkapcsolat, mert ott volt a családom társaságnak és támasznak (még ha szörnyűek is voltak benne). Mióta viszont egyedül élek és egyedül kell megküzdenem a felnőtt élet nehézségeivel egyre inkább úgy érzem, hogy szükségem lenne egy társra. Ne értsetek félre nem vagyok önállótlan és egyedül is boldogulok, de jobb érzés lenne nem az üres házba hazamenni és valakivel megbeszélni a gondjaim/tanácsot kérni tőle.


A mentális betegségem papíron nem súlyos, de érinti a gondolkodásom és emiatt néha szótlanabb és félénkebb vagyok. Sokszor nem sikerül megfogalmaznom a gondolataimat (már amikor vannak) és ez az ismerkedésnél elég erős hátrány. Most perpill épp jobban megy, de van amikor alig megy. A szex is nehézkesebb emiatt. A lényeg, hogy egy egészséges embernek nem tudnék méltó társa lenni, de talán egy hozzám hasonló személy megértene és könnyebben kijönnénk. :D Vagy ez rossz ötlet?


2021. szept. 16. 14:08
 1/5 A kérdező kommentje:
"Most perpill jobban megy, de van amikor jobban megy". Na erről beszéltem. Durva szóismétlés. Pedig régen tök intelligens voltam, most meg ilyen hibákat vétek még fogalmazáskor is :(
2021. szept. 16. 14:10
 2/5 A kérdező kommentje:
na még idézni se sikerült magam helyesen XD feladom
2021. szept. 16. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És hogy gondolnád ezt kivitelezni? :D Az emberek általában nem szokták a homlokukra írni, hogy mi a bajuk, milyen rossz tulajdonságaik vannak. Szerintem legyél nyitott és őszinte, és előbb-utóbb találsz majd olyan embert (egészségi állapottól függetlenül) aki el tud fogadni a problémáiddal együtt.
2021. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezen a kérdésen már én is gondolkoztam, viszont nagyon nehéz pont olyan személyiségű/mentális betegségű embert találni, mint amilyenek vagyunk. Engem pl. taszítanak azok, akik extrovertáltak és feltűnési viszketegségük van. (Őket meg gondolom én) Én is szótlanabb vagyok, ami már önmagában megnehezíti az ismerkedést pláne “egészséges emberrel
2021. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is szótlanabb vagyok. Élőben valóban nehéz emiatt ismerkedni és abban a hármasnak is igaza van, hogy nincs senki homlokára ráírva a betegsége (már ha van egyáltalán). Viszont neten például könnyebb dolga van az embernek :D Sok fórum van hozzánk hasonlóknak ahol lehet keresgélni :D
2021. szept. 16. 22:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!