Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az iskola óta nem igazán...

Az iskola óta nem igazán használtam tényleges tanulásra az agyam, ez lehet annak az oka, hogy most nehezebben vagy szinte meg sem jegyzek új dolgokat?

Figyelt kérdés
25 vagyok, azóta dolgoztam, kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Most azt veszem észre, hogy pl. új angol szavakat amiket megnézek se jegyzek meg, vagy azt se aminek utána nézek, csak ritkán.
2021. szept. 18. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elszokik az ember a tanulástól, van ez így. De kortól függetlenül egy új angol szó megtanulásához nem is elég csak egyszer megnézni a jelentését.
2021. szept. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mondhatjuk hogy minden egyes évvel nehezebben tanulunk meg új dolgokat. Persze nyilván nem lehetetlenség, 30-40 éves korosztálynál is sok egyetemista előfordul még, és sok nyelvtanuló is. Tehát kiöregedve nem vagy.

Az is közrejátszhat valóban, hogy rég tanultál, az agyad már "elfelejtette" hogy kell memorizálni egyszerre sok dolgot, információt. Idő kell, míg belejössz, és több foglalkozás a témákkal.

2021. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!