Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ne ragaszkodjak ennyire...

Hogy ne ragaszkodjak ennyire betegesen több dologhoz? (nagyon hosszú.bocsánat)

Figyelt kérdés

Régóta van nálam ez a jelenség csak egy ideig fel se tűnt, csak hogy valami nem okés.

Először is nagyon ragaszkodok a korábbi 2 munkahelyemhez mert mindkettőt szerettem és sokáig voltam ott, egyiknél igaz csak gyakorlat de lett volna ott lehetőségem és elszúrtam, mert lusta voltam nagyon elkezdeni. Pedig imádtam azt a helyet és most is egyeztettem hogy van e jelenleg és bízok benne hogy pár hét és felhívnak viszont bonyolult és költséges oda a bejárás, ez is megtántorított.

Másiknál azt nem bírtam, hogy sokszor nem találtam fel magam, nem voltam hasznos és csak járkáltam mindenfele. Viszont nagyon hiányzik a csapat, itt is elszúrtam hogy többször mentem vissza és felvettek de jelenleg engem vertek át miszerint pár hete kérdezősködtem hogy visszamehetek e de mondták épp nincs felvétel. De előtte 20 napja láttam tőlük hirdetést és ma is felrakta szóval van csak lehet annyira elszúrtam a dolgokat hogy mást kérnek inkább..pedig nagyon közel volt.

Ezért is nehezen engedem mostanában el ezeket, reménykedek hogy visszamehetek de sajnos nem és nem tudok új lehetőségek felé nyitni mert félek.

Más ami még ilyen az a ruházat és kiegészítők passzolása. Mármint csak fekete nadrágot vennék fel akkor csak fekete mintás pólók mennek hozzá, kell egy adott hajszín mert ha mindig változtatnék kb mintha nem én lennék pedig korábban több hajszínem volt de akkor sosem zavart.

Régóta iphonet használok és imádom, viszont zavarni kezdett hogy a számító gépemnek is applenek kéne lennie. Ezek annyira nem vészesek, inkább csak tudatban zavar.

Tevékenységekben mostanra sok már elmúlt de lett újabb sajnos.

Pl.Este korábban végig tapogattam az összes falat megadott ritmus szerint, minden sarokba és szekrény mögé benéztem, kinéztem az ablakból mindkét irányba hogy lássam a lámpákat...fölöslegesen. Éjjeli lámpák felkapcsolása, 2 nagy szekrény falának tapogatása..először fel nézés majd balra és jobbra 2x és ez úgy hogy nem veszem észre. Egy listát tudnék írni még ezekről de nem fogok, mert túl hosszú így is.

Régóta jelen van viszont évekig észre se vettem, sosem kérdeztem, hogy miért kell ezt..viszont korábban olyanok is voltak hogy "ha nem teszem meg akkor szellemeket látok, baleset fog érni engem, meghal xy" kb mint egy belső hang de csak egy ilyen akaratlan gondolat.

Sokáig még munkába se tudtam elindulni mert olyan gondolataim voltak hogy úgyse felelek meg, elrontok dolgokat, új helyen nem tudok beilleszkedni...de mostanra azért javult ez a dolog és elmentem dolgozni.

Mennyire vagyok kezelhető még ilyen problémákkal? Tudom sokáig vártam, de most kezdem rendbe tenni a dolgokat. Nem tudom miért van ez velem, egyáltalán mi válthatta ki? Ennyi mindent ha beszélek egy pszichológussal biztos nem tudnék elmondani pedig minden részlet fontos lenne.

És nem a huzamosabb otthon töltött idő az oka mert még mikor suliban voltam akkor is jelen voltak ez max rátett jobban de nem emiatt van főleg.

Mostani új rutinom az esti rend rakás lett a szobámban, pedig előtte rendetlen voltam. Volt olyan is hogy sokáig egy kupacban voltak a zsepik a padlón viszont ha egy messzebb volt akkor annyira zavart hogy muszáj voltam csak azért felállni és a kupachoz tenni és később kidobni.

Valaki aki elolvasta végig és tudna hasznos, kifejtett választ adni azt megköszönném.

Mi bajom van, mert ez tuti nem normális.:(

26Nő vagyok.



2021. szept. 20. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerbetegséged van. Keress fel egy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát (Ne egy "mezei" pszichológust!). Lehet, hogy pszichiáterre is szükség lesz, de azt az említett két szakember el tudja dönteni.
2021. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De méghozzá nagyon gyorsan, már holnap! A legegyszerűbb a helyi pszichiátriai szakrendelőbe elmenni, mert az ingyen van. Erre szorongásoldó gyógyszert fognak adni, és amellett kéne pszichoterápia. Ha attól tartasz, hogy nem tudsz mindent elmondani, írd össze. Most is le tudtad írni. Gyanítom, hogy anyukád házatáján sincs minden rendben.
2021. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem szörnyű a helyzet, mint amit #2 leírt. Hogy anyukádnak mi köze ehhez, azt végképp nem értettem.

A klinikai szakpszichológus tényleg jó ötlet, és az is, hogy írj le mindent. Én is így csináltam, amikor pszichológushoz mentem. Átadtam a papírt a pszichológusnak, és utána erről beszélgetünk. Nyugi, kezelhető vagy!

A munkahelyekkel kapcsolatban lehet, hogy voltak olyan megnyilvánulásaid, amik Neked nem tűntek fel, de a munkatársaknak igen. Mint írtad, ezek a kényszeres szokásaid sem tűntek fel saját magadnak, ugyanakkor egy kívülálló ezt azonnal észrevenné.

2021. szept. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te valószínűleg nem voltál ilyen súlyos eset, 3-as, nem tapogattad a falakat ritmus szerint meg a szekrényeket kétszer jobbra kétszer balra!
2021. szept. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 4!

Ezt valóban nem tettem, de voltak kényszeres tevékenységeim, amit mindig ugyanúgy kellett megtennem. Ugyanannak a gyümölcslének kellett az asztalon lennie, ugyanolyan kiszerelésben, különben nem ebédeltem. Reggel a munkáimat ugyanolyan rituálé szerint kellett elkezdenem, minden nap meg kellett vennem egy kiflit, amit utána másnap jó eséllyel kidobtam, stb. Ez valóban nem volt ennyire "kirívó" és nekem sem tűnt fel, egészen addig, amíg depresszió miatt nem kezdtem pszichológushoz járni. Ő mutatott rá, hogy ezek bizony kényszeres tevékenységek. Nem mentem pszichiátriára, nem szedtem gyógyszereket és sikerült a kényszeres tevékenységeimet feladni.

Nem gondolom, hogy nekünk kellene megítélnünk a kérdező problémáinak a súlyosságát. Nem kell Őt megijeszteni, és különösen nem szerencsés még az édesanyját is belekeverni ebbe a kérdésbe. Felismerte, hogy problémája van, és ez már önmagában is nagy dolog.

Szintén nem értek egyet 2-es azon mondatával, hogy menjen állami pszichiátria szakrendelőbe "mert az ingyen van". Nem tudom az országban hol milyen a helyzet, de Budapesten a mentális problémák állami ellátása padlón van, kb. esélytelen akár pszichológushoz akár pszichiáterhez eljutni. Sőt, ott tartunk, hogy már a magánellátásban is várakozni kell. Az állami pszichiátriai rendelők egyébként is olyan helyek, ahová nem szívesen megy az ember. A legsúlyosabb esetekben elkerülhetetlen, mert vannak problémák, amit csak osztályon tudnak megoldani, de ha nem muszáj és az ember anyagilag megengedheti magának, akkor személy szerint mindenkinek inkább a magán egészségügyet javasolnám.

2021. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg nem értem miért hoztad fel anyumat kedves 2-es..vele semmi gond nincs csak velem. Őt meg sem említettem. Munkahelyen tudtam kontrollálni ezeket, sőt ezek csak általában otthon vannak nagyon jelen, máshol nem mert másra terelődik a figyelmem olyankor. Köszönöm a hasznos válaszokat, sokat segítettetek. Nem gondoltam hogy ez ilyen komoly dolog lenne. Még kettesnek..leírni tök más mint elmondani..ott más a helyzet amúgy is mint itt nyugodtan leírom és összeszedem a dolgokat...

2021. szept. 21. 11:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!