Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy ennyire érzékeny...

Létezik, hogy ennyire érzékeny legyen valaki?

Figyelt kérdés

Egy db idézettől elsírom magam. De olyan igazán sírok, nem, nem a csapkodós kisgyermek sírásra gondolok. Olvasok egy idézetet és úgy érzem teljesen "átjárja a lelkem" és elkezdek sírni. De magamtól, semmi kényszer, jön és tart 2-3 percig. Bármilyen hosszú az idézet, vers, mire a végére érek már elcsuklott hangon, szipogva olvasom és utána szinte azonnal sírok. És szinte mindig ez van. Nem keresek direkt idézeteket, ezt is a facebook kezdőlapomon görgetve láttam meg egy Könyvmolyok nevű oldalon, Goethe tollából.

És nem vagyok tini, nem szedek semmilyen tudatmódosítót, sem pedig gyógyszereket. Felnőtt nő vagyok és már egészen gyermekkoromban is mindig ez volt velem. Mindenki azt mondta, túl érzékeny vagyok lelkileg. Ebben lehet valami, szerintetek? Eddig egy ilyen emberrel találkoztam, aki szintén ennyire érzelmes...

Olyan érdekes dolog ez...

Vagy pl. olyan is volt már, hogy hazaérve munkából, körbenéztem a házban, mint mindig, mert ez az első, amit megteszek, pusztán biztonsági okokból és elsírtam magam, mondván, hogy el sem hiszem milyen jó az életem és mennyit szenvedtem, hogy idáig eljussak. Vagy sírok, ha eszembe jut a barátnőm, aki boldogtalan és belegondolok, hogy én milyen szerencsés vagyok a magánéletemben....

Idegen emberek és akár egy kis süni halálán is elsírom magam....

Tényleg nem értem, mi lehet ez?!



2021. szept. 22. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt megkérdezhetem, hogy mégis hány éves vagy??

(A felnőtt azért tág fogalom)

2021. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
33 éves vagyok, tehát bőven felnőtt.
2021. szept. 22. 16:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Dettó:)

Igen, sajnos túlérzékenyek vagyunk

2021. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ez már így marad. :)
2021. szept. 22. 16:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért kicsit cuki ez a dolog :)
2021. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar csak érdekesnek tartom. Nincs negatív hatással az életemre és a családomat sem bántja a dolog. Pusztán csak nem értjük, hogy lehetséges ez..

Sokat olvastam a túlérzékenységről, sok nevezett tünet egyezik, de viszont meg sok olyan van, ami nem.

2021. szept. 22. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen voltam, mint te. Aztán annyi lelki trauma ért, annyira elfojtottam az érzelmeim, hogy ma már néhány másodperc-percnél képtelen vagyok többet könnyezni. (Nem sírni, csak könnyezni) Sőt az egyik szememen csökkent a könnytermelés, szinte száraz.
2021. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem van ebben valami genetikai dolog, mert anyukám, én, és az egyik unokatestvérem is ilyenek vagyunk, születésünktől fogva.

31N

2021. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a párom ilyen. Ennyire nem érzékeny, de vannak egyszerű és mindennapi dolgok, amitől szinte sírógörcsöt tud kapni. Ha jeges a járda, ha arról van szó injekciót kap vagy csak a barátnője "durván" válaszol Messengerben (amit csak ő érezz annak). Szimplán túl reagálja, némely dolgot értek, de némely tényleg irracionális.
2021. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én ilyen mindennapi dolgoktól nem sírok. Amiket felsoroltam azok szokták ezt okozni nálam.
2021. szept. 23. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!