Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szakemberek szeretik, vagy...

A szakemberek szeretik, vagy nem, ha valaki úgy fordul hozzájuk, hogy nagyjából van egy tippe, hogy mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Nem konkrétan öndiagnózisra gondolok, mert nem állítja megrendíthetetldnül, hogy neki márpedig az a baja, csak sokat olvasott a témában és van egy meglátása, hogy szerinte mi lehet vele a gond.

2021. szept. 25. 08:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Kifejezetten rossz néven veszik.
2021. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
A "sokat olvasott a témában" fordulattal ki is húzod a gyufát rögtön. Nekem 4 pszichiáter sem ismerte fel, hogy mi bajom van, ezért addig olvasgattam, amíg ki nem derítettem. Egy év múlva úgy mentem el az orvoshoz, hogy pontosan megmondtam neki mi a bajom (benzodiazepin post elvonási szindróma). Én lettem az okoskodó hülye beteg, és nehogy má' én jobban tudjam, mint ő, aki orvos-isten, miközben szemmel láthatóan fogalma sem volt a témáról. Szóval bántja az egójukat, ha a beteg is tud ezt-azt. Pedig az internet korában már nincs tájékozatlan beteg, max aki lusta utána nézni.
2021. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt a szakembert válaszd, akivel tudsz erről beszélni. Hiszen Te tudod mi történt veled!

Pszichológus jobb!

Ne hagyd, hogy címkézzenek!

2021. szept. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Én pszichológushoz mentem úgy, hogy már utána olvastam néhány problémának és konkrét elképzelésem volt. Az elsõ alkalommal elmondtam neki, hogy ez meg ez olyan, mintha az lenne, de persze nem vagyok szakember, szóval a közös munka során jó lenne, ha rájönnénk, hogy jól gondoltam-e. Nem vette rossz néven, nem erõltettem, hogy adjon nekem igazat, volt, amirõl ki is derült, hogy tévedtem. A pszichológusommal egyet értettünk abban, hogy nem baj az, ha nagyon-nagyon alaposan utána olvasok valaminek és foglalkozom a problémáimmal terápián kívül, mert azt is át tudjuk beszélni, de a biztos öndiagnózis nem az én feladatom. Az õ munkáját nem tudja pótolni semmilyen internetes info.
2021. szept. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Személyfüggő.

A pszichológusok / pszichiáterek is emberek, nem mind egyforma.

Fontos, hogy az ember kitartson és megtalálja azt, akivel tud beszélgetni.

(Én is "elnyűttem" párat, mire találtam olyat, aki tud segíteni)


Van aki nem szereti, ha már eleve elméletekkel megy a beteg, gondolom azért mert aztán kitudja, hogy el tudja-e fogadni, hogy nincs igaza, plusz ha nagyon magabiztos, akkor nemszándékosan áltüneteket is produkálhat, ami megnehezíti a tényleges diagnózis felállítását.


Aztán van olyan is, aki örül, ha azt látja, hogy a beteget érdekli a saját állapota, mert így talán valószínűbb, hogy tudomásul veszi, hogy neki kell dolgoznia a saját problémáin, az orvos ebben segítséget tud nyújtani, varázspálcája sajnos nincs, hogy egy suhintással megoldja az ember gondjait.

2021. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5# Fontos, hogy a "beteg" szót cseréld fel kliens vagy páciens szóra.
2021. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor évek alatt egyik sem tud egy diagnózissal előjönni, azért nem sok más lehetőség van. Nem a papír a lényeg, hanem, hogy tudjàk egyáltalán mit kezelnek, és mire ír fel gyógyszert.
2021. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

#6

Jogos, a páciens mindenképp jobb.


Viszont gyógyítható mentálás problémánál (pl. debresszió), szerintem logikai alapon a "beteg", kifejezés is működhet, mint megközelítés. (Hivatalosan létező kifejezés a pszichés betegség, és nincs degradáló tartalma)

Egy személyiségzavar esetén (pl.bipoláris) már nem használnám.


De ez inkább csak személyes vélemény,

figyelni fogok rá, hogy a páciens szót használjam.



A kliens szót azt hiszem akkor használnám, ha valaki hétköznapibb problémákkal, vagy megelőzés matt megy pszichológushoz, ami sajnos Magyarországon nem divat, pedig valószínűleg sokan megúsznák, hogy még mélyebbre zuhanjanak, ha ez nem lenne nálunk sokak által megbélyegezve.

2021. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor eloszor mentem, elmondtam neki, hogy egy rossz kapcsolatbol jovok ki, es olvastam egy csomot manipulacio, erzelmi zsarolas, majd narcizmus temaban. Mondtam, hogy nem tudom, jol latom-e a dolgokat, tortenteket.

Nyitottan vegighallgatta ezt, nem itelt el miatta, nem is penderitett ki :) aztan kozosen bogozgattuk ki a tortenteket. Volt olyan is, amikor egy narcizmusrol szolo konyv sokat segitett nekem, es ezt elmondtam neki is. Hozzateve, hogy volt egy-ket gondolat a konyvben, amivel nem ertettem egyet. Ezeket megbeszeltuk.

Persze, en nem magam diagnosztizaltam, de szabadon meselhettem neki az olvasmanyelmenyeimrol.

2021. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Már több éve volt időnként bipol kevert fázisra utaló tünetem. A régi orvosom ezt hol személyiségproblémának, hol gyszer megvonási tünetnek hitte. Gyógyszert nem adott az utolsó időkben, csak kontrollra jártam.

Terápiába kezdtem máshol. Egyre jobban gyanítottam, hogy épp kevert fázisban vagyok. Terap nem tudta biztosra állítani, hogy igazam van. Elmentem az ottani orvoshoz. Azonnal felismerte.

Örült, hogy én is, mert bipolnál betegségbelátás hiányozhat akut fázisban és akkor kezelést sem fogad el a beteg.

2021. okt. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!