Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtató szavakra,valami...

Nyugtató szavakra,valami pozitívra lenne szükségem.Nagyon lent vagyok.Mikor leszek megelégedve végre magammal ?Többi lent

Figyelt kérdés
Gyűlölöm a testem.Akárhányszor a tükörbe nézek undor jön rám.3 éve edzek már,egészségesen étkezek,kitartóan csinálok mindent,de mindig megakadok.Vagy kiújul az evészavarom,akárhányszor valami trauma ér,és emiatt vagy vesztek,vagy szedek fel súlyt,vagy egyszerűen nem tudok a sok pszichés problémámtól az edzésen koncentrálni.Hiába minden úgy érzem.Hiába edzek,nem látszik,és ez lelkileg tönkre tesz.Személyi edzőnek tanulok,de az iskolában is gyakran van gyakorlati óra,ma el sem tudtam menni,mert az összes ruhába a fenekemet laposnak láttam,és úgy éreztem edzhetek én nagy súllyal nem lesz sem nagyobb,sem szebb.Figyelek rá hogy ne terheljem le túlságosan magam,egy edzésem pont olyan,amilyennek lennie kell,mindenből elegendőt viszek be,rendszeresen alszok,de nem megy,nem tudok koncentrálni,mindig méregetem magam a tükörben és másokhoz hasonlítom magam.Ma nem mentem iskolába,egyszerűen nincs kedvem megmutatni magam,ezt a testet.Ezzel akarok foglalkozni,de teljesen kezdek elveszni,gyűlölöm a testem,és az örökös szorongásomat,ami megkeseríti már évek óta a mindennapjaimat.Rendesen pánikroham jön rám,ha látom,hogy kitartóan edzek,eszek,és az tükrözi a tükör hogy szarul nézek ki.A fenekem 0,van rajtam zsír azt látom.156cm 49 kg vagyok,de az arányok egyáltalán nem szerencsésen oszlanak el rajtam.Pszichológusra nincs pénzem,barátaim sajnos nincsenek,pszichiáterhez meg lehetetlen bejutni.Kérdem én,ilyenkor kire támaszkodjak?Kisírtam ma magam,egyedül vagyok.Még az üzenetet a tanárnak is félve,szorongva írtam meg,hogy nem tudok menni.És mindez azért,azért nem tudok menni,mert gyűlölöm a testem,és nem akarom hogy ezt lássák a konditeremben.Még oda is szorongva megyek le minden alkalommal,van hogy egy órát készülődök csak oda,mert nem tudom mit vegyek fel.Édesanyámnak így is nehéz,beteg bátyámmal kell foglalkoznia,igaz,hogy rég nem vagyok rendben,de mióta ebbe az iskolába jelentkeztem még inkább csúnyábbnak érzem magam.Nagyon egyedül érzem magam.Valaki tud valami biztatót írni?Elegem van ebből az érzésből,legszívesebben megszűnnék létezni.

2021. szept. 27. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát ja. Az èlet nagyon kemény tud lenni.
2021. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nehéz dolgok. Írok pár dolgot hátha segít.


Bocsáss meg magadnak. Nehéz, mégis, hogyan? Én azt csináltam, hogy a tükörbe nézve mondogattam magamnak: szeretlek, gyógyulj meg. Lehet ugyanezt meditacióban. Keress meditációkat youtubon.


Aztán: próbálkozhatsz egyfajta isteni segítség befogadásával. Nem kell templomba járni, csak képzeld, hogy veled van, figyel rád, szeretettel, és elfogadással. Kérj tőle segítséget, kapaszkodót.


Aztán: próbálj bejutni az ingyenes ellátásba. Ez a fajta testképzavar, ön el nem fogadás igazából betegség, nagyon mélyen vagy.

2021. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs iskolapszichológus? Sajnos csak ez lenne a megoldás, vagy átmenetileg önismereti csoport, pszichodráma is megteszi. Ilyenekből ingyenest is találhatsz.
2021. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szomorú olvasni, hogy ennyi testképzavaros fiatal van, mert nyomják a médiában, interneten, újságban az agyon retusált embereket, akikről tökéletes képet akarnak festeni.

Ami a legfontosabb: Fogadd el magad! Ne gyűlöld a tested!

A leírásodban szereplő adatok alapján kiszámoltam a testtömegindexedet és ez jött ki: "A testsúlyod jelenleg az egészséges tartományba esik."

Hidd el, nincs veled semmi baj, az nagyon jó hogy sportolsz, ne is hagyd abba. Szerintem nagyon jó személyi edző lesz belőled, mert inspirálni fogsz másokat.

2021. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Önmagában a paramétereid alapján nem adnak okot az elégedetlenségre.És ha már másokat nézel,akkor ne csak a rossz oldalt lásd meg,ami ez esetben számodra a szebb forma.Hanem a jó oldalt is,azaz azokat az embereket,azokat a példákat,akiken mondjuk nagyon nagy súlyfelesleg van. Természetesen mindenkinek a saját problémája a legnagyobb,de hidd el,hogy vannak nálad sokkal rosszabb helyzetben lévők is.És tudd meglátni azt,hogy lehetne rosszabb is a helyzeted! Mert mi lenne ha 100 kilót mutatna a mérleg,amikor ráállsz?!

Önmagába véve az hogy edzel,megfelelően táplálkozol,odafigyelsz a fontos dolgokra,mint a megfelelő pihenés nagyon jó dolog..és ez biztosan látszódik a testeden is.Az is jó dolog hogy utána jártál,foglalkoztat a téma,ezt tanulod...ezzel is több vagy másoknál.

Biztosan olvastál arról,hogy nem mindenki egyforma,vannak akik genetikailag szerencsése,gyakorlatilag semmit,vagy minimálisat kell tenni a siker érdekében.Másnak pedig dupla annyit kell dolgozni érte,és még akkor sem érheti el azt az eredményt.

Én rendszeresen szoktam kondizni,és futni is,mindegyiket csak alap,hobbi szinten.Mikor elmegyek a futópályára futni,és látom hogy a dagi csávó fut 1 kört,és szakad róla a víz,megáll,sétál mert nem bírja,de fél kör séta után újra nekiáll futni,összeszorítja a fogát,és végigcsinálja amit meghatározott magának.Egy hős az ilyen,de komolyan,szép dolog az akaraterő.Az idős bácsi kényelmesen elsétálgat a futópályán.Van egy nő,aki 2 kört fut,míg én csak egyet.Ezekkel a példákkal csak azt akarom szemléltetni hogy mindenkinek más a célja,és nem is másokat néznek,magukért csinálják amit.A saját elvárásaiknak szeretnének megfelelni.Úgyhogy nem másokat kell nézni.Tűzz ki apró célokat ...mikor legközelebb belenézel a tükörbe,határozd meg hogy mi az ami nem tetszik,amin változtatni szeretnél.Akár írd le magadnak.Gondolkodj el azon milyen formában tudsz azon változtatni,esetleg ha nem tudod a megoldást olvass utána..határozz meg lépéséket,ne azonnal akard elérni a dolgot.És fektess nagyobb energiát az adott dologba,mint korábban tetted.Azért jók a lépések,mert így időről időre láthatod a változást,ami jó érzés,elégedettség,és tovább visz előre a céljaid felé.A sport nagyon jó dolog az ember jellemének a fejlesztésére...akiben megvan a kellő elszántság felépítheti a saját önbizalmát,jellemét általa a kihívásokkal,célokkal,és azok teljesítésével.

2021. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!