Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-t hogy lehet kezelni?

OCD-t hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés
OCD-re jellemző tüneteket produkálok évek óta csak van, hogy nem veszem észre és évekig eltart így. Viszont már nagyon zavar és feltűnő sajnos. Nem szabad öndiagnosztizálni az tény, de itt többször kérdeztem a tüneteim alapján és egyértelműen OCD-t mondtak rá és szerintem is sajnos az lesz. Viszont félek elmenni pszichológushoz, mert nem vagyok igazán beszédes, meg nagyon sok tünetem van amit nem tudok elsőre elmondani. Mentálisan zavarnak inkább a dolgok mintsem a tevékenységet. Listát tudnék írni, hogy milyen tüneteim vannak mentálisan és tevékenységileg is. Néha még erős döntésképtelenségben is szenvedek sokáig emiatt. Szeretném ezeket ellazítani, hogy ne legyek ennyire szorongós velük. Gyógyszert adnak erre gondolom még a beszélgetésen kívül? Vagy mitől múlhat el több évnyi kezeletlen OCD? 24L

2021. okt. 1. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyogyszer segit igen. Ssrit szoktak felirni. Illetve terapiat ajanlanak: kongnitiv szemelyiseg terapia.

Erdemes relax gyakorlatokat vegezni. Most nem megyek bele de a libriben van egy tonna konyv a temaban vagy az edesviz kiadonak

2021. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A pszichológus bölcsész ő nem ad gyógyszert!
2021. okt. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!