Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet akkor tenni, ha az...

Mit lehet akkor tenni, ha az egyetlen dolgot, amit szeretsz nem csinálhatod?

Figyelt kérdés

Semmit sem szeretek jobban, mint zongorázni, zongoradarabokat írni...

De mostanában a fáj a kezem és folyamatosan figyelnem kell, hogy időbe abbahagyjam és ne üljek oda csak úgy órákra és nehogy ennek a széknek a felemelésével így vagy úgy megterheljem (bla bla bla) már ez is tömény szenvedés. Nagyon sok emésztési gondom van röviden Ibs+glutén+cukor (igen kristálycukor). Az ízületeim amúgy se annyira jók és megesett már, hogy fájt a kezem de mindig elmúlt viszonylag rövid időn belül, akkor is ha játszottam.

Most viszont egy ideje nem múlik, hiába pihentettem és kenegettem meg nyújtottam meg minden.Nincs ínhüvelygyulladásom, nem ropog és nem fáj ha nem terhelem(max reggelente fáj magától)

Úgy érzem, hogy nem az alkaromban, hanem a könyökömben lehet valami gond. Legalábbis onnan indul ki. Nem volt semmilyen balesetem.

Tudom, hogy a mozgás általánosságban segít de nekem olyan combforgó kopásom van, hogyha elkezdenék futni, két héten belül járni sem tudnék (ez csak szerintem van így).

Szóval semmi külső jel és az orvos pedig mindig is csak annyit mondd, hogy pihentessem (ez kb annyira általános ajánlás mozgászervi bajoknál, mint az antibiotikum felírása)

Szeretnék zeneszerző lenni, mert semmi más nem érdekel, tehát ha úgy tetszik erre tenném fel az életem. De most borzasztóan kétségbe vagyok esve, mert egyáltalán nem tudom pl Chopin etüdöket játszani. Csak könnyebb darabokat és azt is halál laza kézzel... Hogy lehetne erre megoldást találni?

Úgy érzem képtelen vagyok lemondani erről.


Bocsi ha ez tömény depis tini nyavajgásnak hangzott de nekem ez nagyon fontos.


Köszi, hogy eddig elolvastad.



2021. okt. 5. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Először is gratulálok,hogy ilyen szép eletcelod van és gondolom sok időd és energiád van benne. Sokszor a test az elme játéka,így üzen a lelkünk betegségek útján. Én kérnek időpontot reumatológushoz és hidroterapiat mindenképpen kipróbálnám.en 19eve gepirok,nm zongora tudom,de nekem a gyógyvíz segített.foleg a jacuzzi,atmaszirozta a kézfejem. És lelkileg is feltölt a víz. Fog más is érdekelni az életben,de pl. Már tuti tudnál oktatni,és az pénz is és gyakorlás is.es több idő lenne a kezednek regenerálódni.
2021. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én zongoristaként eltörtem az ujjam, átérzem. :C
2021. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!