Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elfogadom magam, örökre...

Ha elfogadom magam, örökre egyedűl maradok. Ha nem, akkor meg rövidessen alulról szagolom az ibolyát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy bátortalan, szerencsétlen csendes néma mamlasz vagyok (szépítve) Viszont nem vagyok képes elfogadni, de hiába így is úgy is…nem tudok á-ból b-be jutni. Egy barátom van akivel tudok beszélni, bár a kor különbség jó nagy köztünk én 20 ő pedig duplája. Ha új emberekkel ismerkedem általába…meg van az a rózsaszín köd, hogy “azta már nem is vagyok félős” igaz, hogy semmit se csináltam csak bemutatkoztam mondtam egy pár szót magamról, mosolyogtam aztán utána kinos csend és ennyi. Eddig tartott a rózsaszín köd. 1 hét után minden új ember, akit megismertem úgy néz rám mint az összes többi, lenézően, tehernek érzi a társaságom és kellemetlennek. A szemkontaktus szinte fájdalommal és megvetettséggel teli. Az ismeretségem 95%-a ebbe a kategóriába tartozik. Az az 5% meg egyikse a korosztályom és nem is tudok velük időt tölteni, nem mint ha egyáltalán akarnék velük. Szóval ilyenkor amikor ismerkedek és a személy aki számomra szimpatikus egyszerűen hiába nem tudok jó benyomást kellteni. Viszont nem adom fel. Hiába nem töröd már velem próbálkozok a közelébe férkőzni hátra ad egy új esélyt, de nem és ilyenkor olyan fájdalmat érzek a szívemben, hogy milyen rózsás lehetett volna a kapcsolatunk, ha nem lennék egy bátortalan, mamlasz, csendes, néma f… Ilyen nap után, este szinte megőrülük otthon. És azon kapom magam, hogy sirok a szobámba csendessen, hogy még véletlen se halják meg a szüleim, közbe meg átkozom őket, hogy sokkal jobb lett volna, ha inkább kis széket csináltak volna helyettem. Gondolkozok rengeteget az öngyilkosságon, de nem akarok az lenni. Tudom, hogy rengeteg szép dolog van a világon. Ha elfogadom magam így, akkor sose leszek boldog csak a pillanatnyi örömöknek élek majd a kajálásnak (újra elhízok) abba hagyom a céljaimat és videójátékokkal töltöm a napot, ha éppen nem a munkahelyemen vagyok 24 órába mert sajnos annyiba dolgozom. Igazság szerint ez is kicsinál szóval lehet, hogy úgy is mindegy a kérdés.

2021. okt. 5. 22:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
És tudsz teherautót vezetni? (Afganisztáni Lelkisegély Szolgálat)
2021. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez jó volt… xD tudom hogy nem segíteni akartál csak flegmáskodni de jó látni, hogy vannak sokkal primitívebb emberek nálam.
2021. okt. 5. 22:27
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Totálisan tisztában vagy vele, hogy már évekkel ezelőtt pszichológushoz kellett volna menned, de nem mentél! Ne a csodát várd, most azonnal nézz ki pszichológusokat a netről, és kezdj el írni az elsőnek (vagy holnap felhívni), ha meg az nem ér rá, akkor a másodiknak, és így tovább. Holnapután legyen pszichológusod!
2021. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3-as nem régiben vettem rá magam, hogy elmenjek 1-hez, csak még nem volt rá időm, de tervbe van! Köszi a válaszod!
2021. okt. 5. 22:39
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jó humorod van, a kisszekes mondaton hangosan felrohogtem, azt hittem felebred a gyerek... 😂


Én csak azt szeretném mondani, hogy azt kapod az emberektől a kapcsolataidban, ahogy te nézel saját magadra. Saját magadat pedig eléggé degradalod, és csupa negatív az énképed.


Az első, hogy ezen változtatni kell!!! Mindenáron, mert az életed múlik ezen szó szerint. Ha szereted és elfogadod magadat, akkor az emberek is így állnak hozzád. Próbáld ki! 😉

2021. okt. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
Mese habbal, hogy nem volt időd. Nem kell hozzá idő, heti 1 óra kell, plusz a közlekedés. Be vagy tojva tőle. Pedig kizárólag a pszichológus tud ebből az állapotodból kihúzni, ő is csak sok hónap alatt.
2021. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi 5-ös! Örülök, hogy megtudtalak nevetettni. 😃 Értékelem a válaszod! Mindenképp megfogadom.
2021. okt. 5. 22:46
 8/19 A kérdező kommentje:
6-os nem nincs igazad. Nem olyan rég fogalmazódott ez meg bennem. Talán 1 hete viszont elötte egy csomó más vizsgálaton voltam. Ezt szerettem volna utóljára hagyni, sok időm meg tényleg nincs, mert ott a 24 órás melóm plussz egy héten 2x járok esti suliba. Csak ritkán tudok orvoshoz fordulni.
2021. okt. 5. 22:51
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok ismét. Na látod, megy ez a kommunikáció, a többi kommented már sokkal jobb mint az első volt. Udvarias, értelmes embernek tűnsz. Ez máris egy jó pont.


Ha nem megy a kommunikáció szemtől szemben valakivel, akkor hagyd, ne görcsölj ezen egyáltalán.


Én egy rettenetesen extrovertalt emberke vagyok, a fenyőfa arussal is képes vagyok húsz percet beszélni, a férjem már idegrohamot kap tőlem sokszor. Sok barátunk van, rengeteg ember vesz körül.


Azonban mostanában én is ilyen csendesebb lettem, jobban szeretek gondolkodni, elmélkedni, mint társasági életet élni. Van ez így, jól van ez így.


Nyiss egy kicsit kifelé, de nem kell, hogy sok emberrel legyél jó kapcsolatban. Elég egy kettő. És szeresd magad jobban, akkor a világ is jobban kinyilik.

2021. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Együtt érzek azzal amit írtál. Nem vagy egyedül. Bennem is hasonló gondolatok kavarognak. Utána olvastam ezeknek és sokan a pszichológust javasolják. Viszont én találtam a pszichológustól egy fokkal jobb megoldást. Ha van kedved beszélhetünk privátban róla. Nekem sincs sok barátom sajnos, szóval én örülnék neki. Jobban is megértjük egymást, mivel hasonló problémákkal küzdünk valószínűleg.
2021. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!