Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen testi reakciót váltott...

Milyen testi reakciót váltott ki belőletek, ha rossz hírt kaptatok?

Figyelt kérdés
A mai napon egy rossz hírt kaptam, utána nyomó érzést éreztem a mellkasomban, nehezen tudtam nyelni, szédültem. Egy ideje van egy nehezebb stressz helyzet az életemben, amire nem tudok hatással lenni, arra se, hogy hamarabb véget érjen, ezért próbálom elfogadni, kértem szakember segítségét is, úgy éreztem jobb is a helyzet, de ez a roham szerű rosszullét ijesztő volt. Volt már hasonló szituációd, ha igen mi történt és mit csináltál, hogy jobb legyen? Biológiailag mi történik a szervezetben? A jövőben elő fog még fordulni hasonló szituáció, szeretném jobban kezelni.

2021. okt. 7. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt amikor ilyenkor az öklöm kezdett el fájni, és el sem múlt 2-3 hétig.
2021. okt. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fuhh,nekem azonnal hányingerem lesz/hányok, hasmenés vagy székrekedés, de folyamatos gyomorgörcsök,feljön a savam. Utána pár napig ha minden nyugis (mostanság ritkán) ez csökken. Néha idegességtől belázasodom,remegek mint állat. Időnként előjön egy jó kis pánikroham fűszerezve szapora pulzussal, a fulladásérzéssel, szédüléssel, derealizációval, halál és a megőrüléstől való félelemmel. A szervezetben rengeteg stresszhormon termelődik,üss vagy menekülj állapotba áll át az agyad, ez nem kedvez az általános egeszsegnek finomam szólva.Jó tanácsot nehez adnom, szedek savlekotot es gyomorvédőt,frontint,ha nagyon muszáj, a pánikos részére pedig sok szenvedés árán rájöttem hogy bármilyen szar, el fog múlni. Évekig csak mantráztak nekem a pszichológusok,én is magamnak és végül úgy-ahogy elhittem. Szóval gondolj erre, amikor testi tünetek jönnek elő,készülj fel, hogy igen ez és az történhet, és akkor mi van? Majd elmúlik. Ami még tippem, hogy találd meg, ami igazán ki tud kapcsolani bármilyen szar helyzetben vagy, vagy olyan emlék, személy akiből erőt meríthetsz. Annyira klisé, de igaz. Minden jót és remélem elkerulnek ezek a helyzetek :)
2021. okt. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Volt hogy hónapokig tartó refluxom lett, most pedig hát- és vállfájás. :(
2021. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt már hányás, szédülés, szorító érzés a mellkasban, kézremegés. Hosszú távon pedig, ha nem dolgozom fel, képes vagyok napi 10-12 órát aludni, de egyébként csak 7-re lenne igényem.
2021. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2-es: mintha én írtam volna ... :(
2021. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!