Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik okozhat ilyen extrémnek...

Pánik okozhat ilyen extrémnek mondható nehézlégzést és ennyi fizikai tünetet? Hosszabb időn keresztül olyan, ahogy veszem a levegőt mintha fájna és nem jutna a tüdőmbe rendesen. Részletek lent. Köszönöm, ha elolvad és valaszolsz.

Figyelt kérdés

Kb. 15 éve pánikbeteg vagyok generalizált szorongással. Évekig mondhatni tünetmentes voltam, minimálisnak mondható rosszullèteim voltak. Viszont 2 éve ősszel elkezdődött valami... Napi szintű pánik, szorongás. Indokolatlan félelem.stb Rengeteg tünetem előjött. Pszichiáter a korábbi Citapramot levaltotta Rexetinre majd Brintellixre. Korábban ritkán vettem be 0,25 frontint ( vagy csak a felét) de hetek óta szinte napi szinten kell, mert már annyira nem bírom ezt az egészet. Tanácstalan vagyok.

15 éve sportolok, odafigyelek magamra, olvasok, meditálok, színezek. Rengeteg módszerrel próbálom megoldani mégse megy. Pszichológus lenne jó, viszont a városban ahol élek nincs jó szakember.

( szervi tünetek miatt voltam kardiologian, pulmonologian,minden lelet negatív).

Annyi, hogy ezek mellett PCOS em van. Ezzel folyamatosan járok kontrollra.

Van valaki hasonló helyzetben?



2021. okt. 8. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:

"Korábban ritkán vettem be 0,25 frontint" A frontint tilos így szedni, rá is van írva...

Én a jógát tudom még ajánlani plusz az étkezés megváltoztatását. Lehet valami azzal van pl reflux, amit pont a stressz okoz, általában kézenfogva járnak sajnos és okoz érdekes tüneteket. (Nyelved nem fehér? az szokta jelezni általában a refluxot - ha nem is reflux, akkor savasság lehet van.)

Bővebben a doki fog tudni segíteni :( .

2021. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokèrt.
2021. okt. 8. 19:04
 3/7 A kérdező kommentje:

A reflux lehetséges ok.

A frontinrol nekem több pszichiáter is azt mondta, hogy akkor vegyem be ha szükségesnek érzem.... :/ emiatt szedtem akkor amikor úgy éreztem, hogy már nem bírom.

Köszönöm a választ. :)

2021. okt. 8. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok diagnosztizálva,de fix pánikbeteg vagyok jó ideje,és rajtam ugy jön ez már ki egy ideje,főleg az egyik volt olyan,hogy álltam és lefele kellett hajolnom,nyelni se tudtam,mint egy allergiásroham,és a mellkasom meg a hátam bal oldalán is fájt,szívszúrás,magas pulzus van ilyenkor,úgyhogy igen,meg ugy gondolom nekem még ez enyhe,van akinek biztos még ennél is rosszabb. Meg ez nálam pl nemcsak ilyenkor jön,hanem alapból is mondjuk stressznél. Ez így saját példám.

Kellemetlen meg félelmetes dolog,de biztos muszáj frontint szedned?😬

2021. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amikor jönnek ezek a rohamok és a durva fizikai tünetek akkor máshogy nem tudom elviselni. Vannak alkalmak amikor enyhébb akkor nem veszem be, csak ha "muszáj "
2021. okt. 8. 19:51
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is szoktam produkálni fizikai tüneteket.

Tavaly decemberben a sürgősségit is megjártam, mert nyomott a mellkasom meg a hátam,nehezebben vettem levegőt. Sürgősségin megvizsgáltak, nem találtak semmit. Ez megnyugtatott akkor.

Írtak fel frontint szükséges esten. Kétszer kellett bevennem amikor már nagyon oda voltam, de azért próbáltam mellőzni.

Lassan már egy éve ennek, de még most se vagy 100%-os.

Sokszor beképzelek magamnak minden szarságot. De megpróbálom elengedni nem foglalkozni vele. Tudom, hogy könnyű mondani, de te is engedd el, ne agyalj. Elvégre a vizsgálatok alapján egészséges vagy. :)

2021. okt. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosan tudod, hogy a pszichológusok a járványban online rendelnek, tehát csak ürügy ez a nálunk nincs jó. Megjegyzem, egy közeli településre utazni is lehet. Valójában csak félsz belevágni a pszichoterápiába, ami pedig a megoldás lenne gyógyszer helyett.
2022. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!