Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tennem ha...?

Mit lehet tennem ha...?

Figyelt kérdés

Apám elhagyott 18 évesen egy másik nő miatt minket. Úgy gondolom ebből adódóan fakad a problémám.

Sok év eltelt azóta, lassan 8.

Úgy érzem már sokkal jobban vagyok, viszont az a legnagyobb bajom, hogy valahogy senkit nem tudok közel engedni magamhoz, néha még tán a páromat sem.

Mikor megismerkedek egy új baráttal/barátnővel, mindig vagy az a vége hogy nem gondolnak túl együtt érzőnek, vagy pedig idővel nem is beszélünk, vagy néha olyan mintha direkt konfliktust generálnék, mikor már úgy érzem kicsit távolodnak tőlem vagy nem értenek meg engem.

Hogyan változtassak ezen? Lehet pszichológushoz kéne mennem/pszichiáterhez?


2021. okt. 8. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy kell pszichiáterhez menned... Egy jó pszichoterápiára lenne szükséged :) Pár alkalom és fel fogsz oldódni!
2021. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már nagyon elegem van ebből. Nem sikerül ismerkednem. Viszont nem tudom hogy hol kezdjem a dolgokat. Próbáltam egyedül túllépni rajta, hát így sikerült. :/
2021. okt. 8. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond kérdező, elakadás van, ezért szükséged van egy pszichológusra. Nem ördögtől való dolog ez, szerintem nincs olyan ember akinek nincs szüksége rá (maximum az emberek javarésze nem áldoz a saját lelki egészségére). Ahogy írtam, keress fel egy pszichológust, nem komoly probléma ez, pár alkalom és változni fog minden:)
2021. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na igen, a másik gond, hogy próbáltam már 2-3 szakembert. De mindig meditációs dolgokkal jöttek, ami nekem nem tudom, nem érzem elősegítheti a dolgokat. Mondjuk akkor még jóval magam alatt voltam. Az is a bajom, hogy nem ismerem önmagam. Önbizalomhiány és társai. Próbáljak meg akkor mégegy pszichológust?
2021. okt. 8. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen!


Sajnos a pszichológus is olyan mint bármilyen más szakember. Van aki jó, van aki nem. Érezni fogod ha ráakadsz arra, akire szükséged van. Olvass fórumokat, véleményeket azokról a pszichológusokról, akik a városodban elérhetőek. Nyilván ez sem garancia, hiszen minden ember más és mindenkinek más a jó, de nem veszítesz vele semmit! :)

2021. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsodat! Nagyon hasznos volt. :)
2021. okt. 8. 21:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!