Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet végea szerencsejá...

Hogyan lehet végea szerencsejáték függőségemnek?

Figyelt kérdés

nagyon súlyos mentális beteg vagyok, ez nem titok már elöttem sem.


32 éves férfi vagyok akinek az egyetlen öröme a szerencsejáték de az sem igazi öröm. Képtelen vagyok kiszállni bárhogyan is határozom el ugyis az a vége hogy játszok. Egyszerűen gyűlölöm és imádom mivel a sport az életem illetve a sportfogadás.


nem tudok előrelépni mert csak toporgok egy helyben szó szerint. A munkám jónak mondható jó fizetéssel ápoló vagyok Angliában havi 800.000ft os fizetéssel szóval ez sem lehetne kifogás hogy a pénz miatt. Sokkal inkább azért mert függő vagyok csak én a kockáztatásra, endorfin és adrenalin és a tudat hogy játszok.


Csakhogy nem elég nekem a kicsi hanem nagy tétben.


12 éve megy ez.... és abba akarom hagyni.


Nem ez az első elhatározásom hanem az 1000.ik de sosem megy.


Nem tudom hogyan hagyhatom abba a "szerintem egyetlen jo dolgot amim van" miközben tudom hogy ez a legrosszabb dolog ami az életem mindennapjában benne van.


Nincsenek barátaim , nincsen senkim. Annakl örülök ha dolgozok és beszélhetek valakivel. Nyilván ennek köze van a függőségemhez meg ahhoz is hogy introveltált vagyok.



Az örök szlogen amit mindig mondok mint egy vérbeli függő "miért szüntessem meg az egyetlen jó dolgot amit élvezek?"



Hogyan fejezhetném be? Van esetleg valami tanácsotok aki hasonló cipőben járt?



2021. okt. 9. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Én azért hagytam abba a lottózást mert az is lölőé.
2021. okt. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Első :D
2021. okt. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

1. Belátod, hogy balfasz vagy.

2. Abbahagyod.

+1 Esetleg találsz valamilyen más elfoglaltságot, pl. olvasás, sport, zenélés, bármilyen szimpatikus tanfolyam, legózás, barátnő/család, stb.

2021. okt. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg határt szabni magadnak, egy összeget, ami felé nem mehetsz egy hónapban. Vagy inkább legyen rövidebb az időszak, egy hét vagy még rövidebb, azt könnyebb betartani. Szóval határozd el, hogy egy héten csak 10 ezer forintot költhetsz fogadásra (vagy mindegy, mekkora az összeg, de előre határozd el). Aztán ha elfogyott, akkor elfogyott, állj le arra hétre. Semmiképp ne hitelezz magadnak, hogy "akkor most még felteszek kétezret, majd jövő héten annyival kevesebbet költök", mert az nem működik. Legyél szigorú magaddal.

Ha úgy érzed, ez így nem menne, akkor keress professzionális segítséget, és itt pszichológusra gondolok. Angliában élsz, ha beszélsz annyira angolul, hogy tényleg az érzéseidet, árnyalatokat is ki tudsz fejezni, akkor hamar találsz egyet. De biztos van arrafelé is egy magyarul is beszélő szakember, vagy vannak Magyarországról online praktizálók is.

2021. okt. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok fele ennyi fizuval. Most is tolom de már nem úgy mint régen, azért, mert bármennyit nyertem, nem okozott örömet. Persze sokkal többet buktam mint nyertem. Egyszerűen elvesztette a varázsát. Meguntam. Inkább szereztem csajt, össze szedtem a régi haverokat. Ugyanúgy játszom csak határokkal. Bár ezt is elengedhetném. Nem örülök ha nyerek, nem fáj ha vesztek....
2021. okt. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Találhatsz más jó dolgot is az életedben, amit pl. vagy hobbi, vagy profi szinten űzhetsz és amiből még jó jövedelem is származhat.

Nem szégyen segítséget kérni, de hasznos, pl. addiktológust kereshetsz neten, aki szimpatikus. Vele, az ő segítségével tudnál dolgozni ezen.

2021. okt. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fokozatosan csökkentsd az összeget amit eltapsolsz/hét. Én pl. azt tenném hogy amit megspórolok, azt félreteszem és valami hasznosabb kézzelfoghatóbb dologra költöm. Így fokozatosan átkonvertálod a függőséged valami olyanra ami szintén örömet okoz de már nem vagy a rabja.
2021. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12 lépéses csoport.
2021. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyerj! Onnantól már pozitív függőség lesz.
2021. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!