Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipoláris depresszióban az...

A bipoláris depresszióban az alvászavar a depressziós epizódban is fennáll?

Figyelt kérdés

A mániás epizódok csökkent alvásigénye után a depressziós epizódban elnyúlik az alvás és fokozódik az alvásigény?


Nem tudom, hogy ebben szenvedek-e, de eléggé gyanús, mert soha nem volt normális az alvásom, vagy nem aludtam 24 órát, napközben pörögtem és egész éjjel fent voltam, vagy szinte nappal is hullafáradt voltam, és képes voltam tizenórákat aludni.



2021. okt. 11. 17:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem, hogy általában mennyi idő az átmenet a mániás epizódból a depressziós epizódba?
2021. okt. 11. 17:08
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind olyan dolog, ami egyénenként változhat. Igen, van olyan, akinél a depressziós epizódban megnő az alvásigény, de olyan is, akinél nem. Az epizódok is mindenkinél máshogy változnak, de egy fázis általában hetekben mérhető hosszúságú.
2021. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Depressziós fázisban nekem lenne igényem rengeteg alvásra, de sajnos nem megy..:( Mániás epizódnál viszont a 3 óra alvás is elég volt.
2021. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!