Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok xanaxot szerezni?

Figyelt kérdés

3 éve szedem....idén év elején kórházban voltam, mert nagyon függő lettem, nagy adagokban szedtem...próbáltak segíteni, de csak az adagom csökkentésés tudták elérni....össze vesztem egy dolgon akkor a kezelő orvosommal (pszichiáteremmel), ami után haza is jöttem a kórházból saját akaratamból. (egyéb mentális betegségek társulnak)

Majd az orvos ki jelentette, hogy ne is menjek hozzá a rendelőbe se többet, nem foglalkozik velem.


Így próbáltam át menni másik pszichiáterhez, de ő nem hajlandó felírni senkinek sem ilyen gyógyszert.

Vidék...közelben nem nagyon van más psziciáter, akihez el tudnék menni és ki írná a gyógyszert és esetleg segítene is kezelni....Így feketén kell vásárolnom a xanaxot, ami így nem olcsó 10-12ezer forintért vásárolom, míg az orvosi receptre pár száz forintért megkaptam. Sokáig nem tudok ki adni mindig ennyi pénzt csak így, és oké, hogy gyógyszer van, viszont kezelés meg nincs mellette.....


Mit tegyek? Ti mit tennétek? Kihez forduljak? Házi orvos esetleg? vagy más orvos? Ez a 2 pszichiáter van csak itt 30-40km-es körzetben.


2021. okt. 12. 19:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Háziorvos felírja
2021. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Magánorvos esetleg. Háziorvossal az a baj,hogy 0,25-öst tud csak felírni,de abból se rendszeresen,illetve ha a pszichiáter nem ad ő sem fog valószínűleg.
2021. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Biztos vagy benne? A házi orvosom egy idősebb, de jó szakember! Viszont szigorú, megfontolt és komoly ember.
2021. okt. 12. 19:19
 4/25 A kérdező kommentje:

0,25 az nem jó....sose azt kaptam, nekem az túl gyenge volt és ha rendseresen nem írja fel akkor az sem jó....Kettes, az a rendelő ahol a háziorvosom van, abban az épületben rendel a pszichiáter aki mindig ki írta...de ő az akivel ő veszem és nem mehetek hozzá, meg nem is mennék, büszkeségből. Az a kórház nem azon a településen van, messzebb ott az a pszichiáter az igazgató....


A másik pszichiáter aki senkinek nem ír fel ilyeneket ő egy 10-20km-el arébbi településen rendel, nem ott ahol a házi orvos, valszeg nem is ismerik egymást egyébként.

2021. okt. 12. 19:23
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
"...segítene is kezelni" Te nem kezelést akarsz, hanem hódolni a függőségednek, azaz nyakló nélkül enni a drogot. Én azt tettem, hogy bevonultam az addiktológiára, hogy segítsenek leszokni.
2021. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Egyébként Somogymegye, ha esetleg ez az infó segít valamit.
2021. okt. 12. 19:24
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Felírhatja a háziorvos is, csak úgy drágább (kb. 1500 ft). Én is függő vagyok, ezért nem elég az, amit a pszichiáter ír fel havonta egyszer. A "hiányzó többletet" így a háziorvossal iratom ki, már évek óta. Elég telefonálnom.
2021. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én is be volnultam addiktólógiára év elején...írtam is...a betegségemmel nem foglalkoztak semmit, nem kezelték...csak a gyógyszerrel...csökkenteni bírták az adagomat, de mint mondtam volt összetűzésem az orvossal és ot hagytam őket. Szeretnék kezelést is, de kell a gyógyszer is mellé....szükség van rá....és amúgysem lehet abba hagyni egyből. De előbb a betegségeimet kéne kezelni és az mellett változtatni a gyógyszer adagomon. Csökkenteni, végül elhagyni. Pszichiáter ki jelentette akkor, hogy ő ezzel nem foglalkozik csak gyógyszert ad, menjek pszichológushoz a betegség kezelésért. Így arra gondoltam, hogy elmegyek pszichológushoz kezelésre, az van a környéken több is, de mellette kéne valaki aki gyógyszert is ki írja, hogy ne kelljen 10-12 ezerért meg vennem...és a kettőt egyeztetve csinálni.
2021. okt. 12. 19:27
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Menj el dolgozni, majd az leköti a fölös energiáid.
2021. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

7-es....ha még nem írt ki házi orvos nekem ilyet akkor is elég telefonon?

Elmondanám neki, hogy 3 éve szedem....azt is el mondjam neki milyen mentális betegségeim vannak és ennyi? vagy mit mondjak, hogy működik ez? MEllette járnék pszichológushoz is.

2021. okt. 12. 19:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!