Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet hogy úgy érzékelem a...

Létezhet hogy úgy érzékelem a megtörtént eseményeket, mintha én idéztem volna elő?

Figyelt kérdés

Mi bajom lehet, ha gyakran megesik:

1. gondolok valakire rövidesen az utcán felbukkan, szembejön, valahol meglátom? Ez a személy bárki lehet, akinél fennáll az esély, hogy felbukkan.

2. Úgy érzem teljesülnek az apróbb kívánságaim. Pl. Éppen arra gondolok suliba menet, hogy de jó lenne ha elmaradna egy órám, erre amikor beérek az a hír fogad, hogy elmarad.

3. Gyakran tapasztalom, mintha a gondolataimat modanák ki mások.


Lehetséges talán, hogy úgy állítom be ezeket a helyzeteket, amik már megtörténtek, mintha fejben ez nekem előbb eszemben lett volna már? Mármint úgy érzékelem, előbb gondoltam s utána történtek az események, miközben ez fordítva van.



2021. okt. 14. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet. Az emlékezet szelektív és rekonstruktív (tehát a tapasztalataid alapján átíródik). Ill. a megerősítési torzítás hatása is, amit írsz. De ez minden emberre igaz, ne aggódj :)
2021. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tisztában vagy vele, hogy ezek csak véletlenek, addig nincs baj. De ha azt hiszed, hogy pl miattad karambolozott két kocsi miközben ott se voltál, az már skizofrénia gyanús.
2021. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!