Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lenne a depresszió?

Ez lenne a depresszió?

Figyelt kérdés
Mióta elkezdődött a suli, azóta kettős hangulatom van. A suliban minden vicces, jókat röhögök, itthon pedig amikor senki nem lát sírok. Nem tudok aludni, nincs étvágyam. Kipróbáltam a jägert is de csak 1 órára tudtam kikapcsolni, vagyis ellazulni. Itthon senki nem szólhat hozzám mert mindenki irritál , csak bedugom a fülem és zenét hallgatok. Innen hogy lehet kilábalni?Tudom, ne legyek szomorú de ez nem megy most.
2021. okt. 15. 02:34
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem egy depressziós ember a suliban se boldog... Miért nem jó otthon? Próbálj beszélni szakemberrel, akár iskola pszichológussal, egyáltalán nem ciki segítséget kérni. Szerintem mi így nem tudjuk megállapítani mi a helyzet, de egy szakember tud pontos diagnózist felállítani. Megoldhatja a helyzet és képet is kaphatsz magadról
2021. okt. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet. Én is így vagyok csak én felnőtt dolgozó vagyok már. Munkában a többiek elterelik a figyelmemet és sokat nevetünk,de otthon másabb(pedig szerető családom van).15 kilót fogytam,nekem se volt étvágyam,nem tudtam aludni stb.

Voltam pszichiáternél aki középsúlyos depressziót állapított meg,szorongással együtt. Azt mondta szerencsére még nem jutottam el oda amikor súlyos lesz és már az ágyból se kelek fel stb.

Menj te is dokihoz minél előbb.

2021. okt. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Legjobb kortársak között lenni, kicsit hanyagold a családod, legyél suli után is fiatalok között. Meg találj valami hobbit és vagy célt, ami szenvedélyesen érdekel, és azzal foglalkozz.
2021. okt. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ÉN is így voltam a munkahellyel (most home office). Ott elvoltam, még néha jól is éreztem magam tudtam beszélgetni több munkatársammal meg minden. De volt hogy hazajöttem és cirka 10 perc alatt még a párommal is összevesztem.

A suliban más és több inger ér. Ergo nem tudsz annyit magaddal foglalkozni és kizökkensz. Valamiért ha hazamész ez nem megszűnik is beesel egy gödörbe.

Máig nem igazán tudtam megfejteni az okát vagy megoldani, pedig jártam szakemberhez is.

2021. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Grimfox ***** válasza:
72%
Ez nem depresszió. Az otthonod valamiért stresszforrás számodra. Azt csak te tudod, miért, ha te sem, akkor csak pszichológus segítségével tudod kideríteni. A depresszió nem szituációhoz kötött, hanem általános hangulati mélypont, amihez sok más tünet is társul. Az álmatlanság, és étvágytalanság is ilyen tünet, de ez társul a stressz, feszültség mellé is. Ha depressziós lennél, az iskolában is az lennél, még ha esetleg némiképp oldódna a hangulatod, akkor is. Amikor nem a feszült állapotban lennél, amiben otthon vagy, akkor egy levert, és kimerült állapot váltaná fel azt, hasonló töltetű gondolatokkal.
2021. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 ez de érdekes, köszi!
2021. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!