Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongásra...

Generalizált szorongásra milyen gyógyszert szoktak felírni?

Figyelt kérdés
Járok terápiára és nem szeretnék gyógyszert szedni, de lassan el kell gondolkodnom rajta, lehet csak az fog segíteni.
2021. okt. 15. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon SSRI vagy SNRI antidepresszánst. A nyugtató is jó rá (sőt, hatásosabb is) de azt hosszútávon a tolerancia miatt nem lehet szedni.
2021. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ezeket meddig kell szedni? Mi dönti el? És mennyire nehéz leszokni?
2021. okt. 15. 12:08
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem úszod meg a gyógyszert, mert az agyad nem termel bizonyos anyagokat, ami a szorongás és a félelem érzés ellen kell.A gyógyszerek biztosítják a megfelelő anyagok hiányát. Inkább élek 5 évvel kevesebbet jó életminőségben, mint 10 évvel többet rettegve, szorongva. Ha a gyógyszerek mellékhatásától félsz.
2021. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mar hogyne termelne. ;d illetve pl a szerotonin nagyresze a belekben termelodik.


Ha pedig nem termelne semmilye se akkor halott lenne.


Itt kerdes, hogy mi volt elobb, a tyuk vagy a tojas. A rossz hangulat alapbol hatassal van a neurotranszmitter szintre. Szoval amiatt lehet keves dopamin, szerotonin. A pszichoterapia amugy is hatekonyabb a gyogyszernel..de rz nem egy ket honap. Persze lehet mellette gyogyszert is szedni. Nem nagy veszteseg, nem veszelyesek egy ideig.

2021. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem úszod meg a gyógyszert, mert az agyad nem termel bizonyos anyagokat, ami a szorongás és a félelem érzés ellen kell."


De miért nem? Az ember nem úgy születik, hogy az agy nem termel bizonyos anyagokat, ami a kiegyensúlyozott élethez kell. Régen miért tudtak az emberek SSRI nélkül is élni?

2021. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4. Valaszolo vagyok. Annyit meg hozzafuznek, hogy az ssri mar a letezo termelt szerotonint hasznaositja ujra.


Az sms gyogyszerek azok amik termelik a szerotonint (asszem azok)

2021. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenki tapasztal mellékhatást antidepresszáns szedésnél.


Sajnos nekem azok többsége egyáltalán nem, más szerek alig hatottak.


Nyugtatót nem szerencsés szedni hosszú távon.


Spitomin egy harmadik gyógyszercsoportba tartozik. Szerotoninra hat, de nem antidepresszáns.


Atarax egy negyedik csoportbeli gyógyszer.


Pregabalin nem nyugtató, de GABA rendszerre hat.

2021. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rosszul írtam.


Egyes antidepik nekem nem hatottak szorongásra, más antidepik alig. Szorongásos eredetű alvászavarra a Mirtazapin jó volt.


Nyugtató hatott, de tolerancia alakult ki, még többre emelni nem akartam. Inkább leálltam vele.


Spitomin nem hatott.


Ataraxot nem próbáltam.


Pregabalin jól hat.

2021. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Mennyit szedsz pregabalinból? Hosszú ideje szeded?

2021. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2x150 mg.
2021. nov. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!