Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológusnál nem...

Ha a pszichológusnál nem érzem a "biztos talajt", és úgy jövök ki, hogy rosszabbul érzem magam, mint mikor bementem, akkor érdemes inkább otthagyni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy csak a rosszat látja meg bennem és magára veszi, amit mondok.
2021. okt. 18. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Akkor semmit sem ér, szerintem! Megírnád a problémát? A Fiatalok kérdezik-Gyakorlatias tanácsok könyv, lehet tudna neked segíteni!
2021. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

"Úgy érzem, hogy csak a rosszat látja meg bennem és magára veszi, amit mondok."

Mire alapozod ezt az állításodat? Tudnunk kellene a konkrét szituációt.

Először szemtől szembe jelezni kellene neki a problémát. Ha a helyzet nem változik, akkor másik szakemberhez kell fordulni.

2021. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom leírni. Még az hiányzik, hogy esetleg ő is elolvassa ezt és magára ismerjen. Sok mindent le kéne írnom hozzá, a terápia típusát, azt, hogy én mivel mentem hozzá, stb.
2021. okt. 18. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:
3# Ez esetben nem lehet mást írni azon kívül, hogy vagy otthagyod, vagy megpróbálod vele tisztázni a helyzetet és ha nem megy, akkor váltasz.
2021. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem érzem, hogy csökkentené a nyomást. Úgy érzem, csak nő a nyomás rajtam azzal, hogy oda járok.
2021. okt. 18. 19:13
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Csak az utolso mondatodra reagalnek: felsz attol, hogy magara veszi, amit mondasz neki. Hasonlo erzeseim nekem is voltak. Aztan megtapasztaltam, hogy nem igy van:

1) Egyik alkalommal rosszul vegzodott egy beszelgetesunk, nagyon haragudtam ra, es ugy ereztem, kinevet. Az volt az egyeduli alkalom, amikor megfordult a fejemben, hogy otthagyom. Kesobb rajottem, hogy a sajat haragom vetitettem ki ra. Kovetkezo alkalommal azzal fogadott, hogy beszeljuk meg az elozo alkalmat, latta, hogy valami felrement. Kereste a sajat felelosseget is. Itt ereztem azt, hogy tenyleg vigyaz ram.

2) Kesobb nyiltan megmondtam neki, hogy nem akarok kotodni, es ezert nehezebb megnyilni neki. A szeme se rebbent.

3) Elmondtam, hogy felek attol, hogy zarva lesz az ajto, amikor jovok, mert elfelejt szolni, hogy nem lesz ulesunk (soha nem volt ilyen). Nem kezdte el bizonygatni, hogy marpedig bizzak benne.

4) Tobbszor mondtam, ha egy alkalom nem volt jo, vagy ugy erzem, hogy sietunk. Ezeket sem vette magara.

Ha jo a pszichologusod, tudni fogja, hogy beloled jonnek az erzesek (pl bizalmatlansag), es ezt vetited ki ra. Nem veszi magara.

2021. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is volt korábban olyan, akiről úgy éreztem, vigyáz rám. Sajnos hozzá nem tudok most járni.
2021. okt. 18. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!