Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt lehet elhagyn...

Mennyi idő alatt lehet elhagyni az Escitalopramot (Scippát)?

Figyelt kérdés
Ki mennyi idő alatt hagyta el és mekkora adagot? Voltak elvonási tünetek? Én 20mg-ról kezdtem.

2021. okt. 19. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
4 évig szedtem és ebben benne van a leszokas is.(1-2 év volt a leszokás). 10 volt a kezdő dozis.
2021. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-2 év? Te jó ég... Mondjuk ha jól gondolom te nem szedtél utána másik fajta ssri-t. Engem a dokim 20mg-ról le akar vinni 5 mg-ra 2 hét alatt, majd tovább 2 hét 5mg és utána teljes elhagyás. Igaz én közben váltok Paroxatra amit közben vezetek fel 4 naponta 5 mg-os emelésekkel 0ról 20mg-ra, de valami borzalmasan kezdem magam érezni így másfél hét után. Nem tudom, hogy a Scippa elvonás vagy az új gyógyszer folyamatosa emelése okozza-e.
2021. okt. 19. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:

A ketto egyutt lehet a rossz érzés okozoja.

Megkerdezhetem, mi az oka hogy váltanod kell?

2021. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem a maximális adag Scippa is hatástalan volt pánikzavarra/agorafóbiára. Állítólag a paroxetine hatóanyag a tipikus "pánikos gyógyszer" hát majd meglátjuk.
2021. okt. 19. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel kèt SSRI mözti váltásról van szó és nem egy abbahagyásról így esetedben nem érvényesek az abbahagyás szabályai. Egyébként önmagàban az escitalopram nem

egy nehezen abbahagyható antidepresszánst, de magas dózis miatt biztos beletelne mondjuk 2 hónapba az abbahagyás. A konkrét kérdésedre vàlaszolva elèg fokozatos az átállásod, ennél lassabb átmenet nem indokolt.

2021. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!