Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért esek egyik végletből a...

Miért esek egyik végletből a másikba folyton?

Figyelt kérdés

Átmeneti időszakaim vannak amikor úgy érzem, érdemes tanulnom azt amit és majd a munka világában is meg fogom állni a helyem. Ezekben az órákban úgy érzem, egy teljesen más személy vagyok = nem az, aki hajnalonként felriad elszorult torokkal. Az "utóbbi én" fejében olyan gondolatok cikáznak ilyenkor, hogy "úristen, dehogy tudom én még elhagyni majd ezt a szülői házat sem" / "úgysem tudok megmaradni majd a pályámon mert biztos nem leszek képes fejlődni". Mindig ez a két gondolat, csak esetleg még továbbköltve.

Úgy érzem magam ezeken a hajnalokon, mint valami riadt kisgyerek aki csak akkor mászik vissza belém oda ahonnan jött, amikor dolgozni kezdek, idősebbekkel kezdek beszélgetni megint.

Tudom valótlanul hangzik a dolog de borzasztó ezzel élni mióta az eszemet tudom. Más is tapasztalt már hasonlót? Ti rájöttetek, mi lehet ez? (Már naponta foglalkoztat a pszichológus gondolata, úgyhogy inkább a történeteiteket szeretném hallani egyenlőre, ha vannak)


2021. okt. 19. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bizonytalan vagy, így hol a félelmeid, hol a vágyaid dominálnak.
2021. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyszer egy terápia során/csoportos volt/ mindenki elmondta H mi a bánata és mi fáj neki.roviditve írom.szoval nehéz volt hallgatni őket: volt rákos,volt olyan akinek sokkal nehezebb élete volt stb. Tanultunk stressz csökkentő légzés technikákat és meditációs zenékre és a pszichológus hangjára figyeltünk. Én elképzeltem a kisgyerekkori énemet,akit megkergettek 6evesen,aztán elohoztam a 11evest,15,19eset,akkor halt meg apám és lettem felnőtt véglegesen.szoval elképzeltem őket és megnyugtattam őket és megöleltem őket egyesével és mondtam nekik H most már én vigyázok rátok/a felnőtt énem/és nagyon megnyugtató volt. Louise l Hayle nek vannak ilyen meditációs gyakorlatok,ahol a szuleidet mint kisgyerek tekintesz rájuk.nm tudom hogy magyarul is vannak e.de Balogh Béla anyagai is jók.de sok könyv van ebben a témában.egy jófej pszichológus biztos tud segíteni,de a "hazifeladatot mindig te csinálod meg.
2021. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az segít, ha elkezdesz dolgokat megcsinálni. Es látod hogy képes vagy rá, az önbizalmat fog adni lépesről lépesre. Nem rögtön lakást kell venni vagy ilyesmi, csak mondjuk vasarolj be, főzz valamit, fizess be efy csekket, intézz el egy hivatalos ügyet, és így tovább.
2021. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!