Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ilyen jellemzésű embert...

Az ilyen jellemzésű embert hogy hívják? Mit lehet kezdeni vele?

Figyelt kérdés

Aki a lehető legszélesebb kapcsolati hálót kiépíti maga körül, arra használva az embereket hogy:


-figyelmet szerezzen magának azzal, hogy ő legyen a drámák egyedüli hírvivője

-úgy manipulál, hogy a legfőbb támogatóként tűnjön fel, abszolút megszerzi minden bizalmad, valójában a hátad mögött éles és agresszív kritikus, kegyelmet és toleranciát nem ismerő, a legártatlanabb dologba belekötő

-mindezt arra használva (mármint az állandó információ gyűjtést), hogy másokat állandóan alacsony színben tüntesse fel, míg önmagát kitüntesse

-ha nincs elég dráma, keres valamit, mert élvezi a drámák keltette figyelmet

-feléd akar kerekedni mindenben, és ha megpróbálsz fejlődni valamiben, akkor mindenáron vissza akar húzni téged

-csak önmagát szereti, egocentrikus, önző, de a tágabb környezete mit sem sejt ebből az egészből



Valami ilyesmi ember, megpróbáltam a lényeget összeszedni.



2021. okt. 20. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nárcisztikus

Azt mondják hogy menekülni

Kell a közeléből

2021. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hisztrionikus személyiségzavar (esetleg npd vonásokkal)
2021. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nekem is a hisztrionikus jutott az eszembe, de ahogy egyre többet leírtál, a nárcisztikus is.
2021. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyi sok különbség nincs ám a kettő között (hpd,npd), de talán a legélesebben ez a tulajdonság választja el őket egymástól:


“másokat állandóan alacsony színben tünteti fel, míg önmagát kitünteti“


A hisztrionikusnak kevésbé fontos másokat a földbe dörgölni, lealacsonyítani. Önmagát viszont továbbra is a legkülönlegesebbnek akarja érezni.


Azt mondják, hogy a hisztrionikusok a “női nárciszok”, hiszen 70-80% a nőket érinti. A nárcisztikusok között pedig 80% több a férfi.


Mindenesetre tök mindegy, hogy minek címkézzük az illetőt, ha s-eggfej, akkor pöcegödörbe vele.

2021. okt. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utána olvastam, a női nárcisztikus telibe talált! Nem is értem miért nem ismertem fel? A férje is nárcisztikus volt, tipikus, őt egyből kiszúrtam. Ajjaj, meg vagyok áldva akkor. Köszi a segítséget mindenkinek!
2021. okt. 21. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!