Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre gyakrabban van pánikroha...

Egyre gyakrabban van pánikrohamom, és nemtudom az okát. Úgy érzem lassan meghalok. Van hogy egy nap 3-4 alkalommal is rámtör. Hogyan csökkentsem ezt, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

2021. okt. 20. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter tud segíteni. A húgom is szépen megjavult pszichiáter segítségével, el tud már menni bárhová és nem jön rá a roham. Nagyon örül, hogy végre normális élete van.
2021. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben voltam. Ne várd meg, míg "meghalsz", mert nem fogsz meghalni, de mindenképpen pszichiáter (nem pszichológus) kell a gyógyuláshoz. Ha ennyire komoly a baj, akkor gyógyszert is kapsz és az sem kizárt, hogy 2-3 hétre be kell feküdnöd kórházba a gyógyszerbeállításhoz. Nekem így sikerült kimásznom belőle. Türelmet és kitartást kívánok! Akkor meggyógyulhatsz.
2021. okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns+szorongáscsökkentő az első kezelési forma. Majd a pszichiáter megmondja miből mennyit. Pánikra én a sertralint vagy a paroxetint ajánlanám.
2021. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én egyáltalán nem javaslom a pszichiátert, homeopátiás gyógyszeres kezelést próbálj meg, aludj sokat (!!!) és beszélj sokat és ne vegyél semmi rosszat magadra. Találj egy jó elfoglaltságot és bármilyen nehéz is de ne foglalkozz a pánikrohamokkal. Tereld el akkor is a figyelmed. Vedd tudomásul, hogy ez van és kész, ettől nem vagy rosszabb. El fog múlni. Tapasztalatból. 🖤
2021. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

/5 A te válaszod:

És hagyj kisebb szüneteket. Például ne nézz izgalom vagy félelemkeltő filmeket egy ideig.Szimplán legyél friss levegőn sokat, kerülj el bármit, ami negatív, beszélj sokat bárkivel. Hallgass vidám zenéket, vegyél egy kutyát vagy macskát, ha van, örülj neki. Menj ki minden nap. Akár csak 10 percre. Akár menj el boltba, vagy csak kocsikázni, vagy sétálni, tűzz ki kisebb célokat, és legyél büszke magadra ha megcsinálod. A pánikrohamokat pedig úgy győzd le, hogy körülnézel, és megbizonyosodsz minden jóról. Itt vagy, nyugi van, senki nem bánt, tudsz magadon segíteni. Vagy nyugtasd magad. Mondogasd magadnak hogy nyugi, semmi baj, volt már ilyen, nem lehet rosszabb, ezt is túléled, ahogy eddig mindegyiket. Nem gond az sem, ha felmerül az a bizonyos "Mi van ha mégse?". Ez normális. Szeresd magad és legyél saját magad támogatója. Vedd úgy mintha neked kéne segíteni valakin, akivel ez van.

2021. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!