Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ne váljon szokásommá?

Hogy ne váljon szokásommá?

Figyelt kérdés

Mármint úgy gondoltam, hogy azt érzem, hogy én nem vagyok fontos senki számára. Kiközösítenek. Nem úgy beszélnek hozzám mint a húgomhoz. Tudom, hogy rossz a természetem de nem tudok rajta változtatni. Valahogy azt érzem, hogy én csak úgy vagyok ott ahol. Ez nyújt nekem egy egyfajta "menedéket". Senki nem veszi észre, hogy valami bajom lenne. Próbálom azt mutatni hogy jól vagyok. És szeretnék is erről leszokni, mert úgy érzem most vagyok az egésznek az elején. Szeretnék egy olyan embert találni akivel ezt meg tudom beszélni úgy hogy ezt a szüleim nem tudnák. Ha valaki tudna arra tippet hogy hogy kezdjek el beszélni valakivel vagy hogy szokhatnék le a vagdosásról azt nagyon megköszönném.


(Utálkozó, nem segítő hozzászólásoktól kíméljetek)



2021. okt. 21. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Van a környékeden szakember, iskola- vagy sima pszichológus pl, akivel ezeket megbeszélhetnéd? Esetleg Facebookon segítő csoport, ahová írhatnál anonim kérdést?

Nagyon jó, hogy felismerted a problémát, drukkolok, hogy mielőbb megtaláld a megoldást :)

2021. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak hogy ezt nem szeretném felnőttemberrel. Igazából az osztálytásaim és a sporttársaim miatt alakult ki ez. De nem szeretném a így a képükbe mondani "kösz hogy engem megint kihagytok, és még csak le sem sz@rjátok hogy ez nekem rossz". Velük szeretném megbeszélni. Csak nem tudom hogy jogy beszélhetnek erről velük. Ha nem muszáy akkor nem szeretnék felnőtteket is belevonni.
2021. okt. 22. 07:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Más nincs a csapatban, akit szintén kihagynak, vagy egyedül érezheti magát? Ahhoz kellene csatlakoznod.


Vagy nyitottan, barátságosan kérdezd meg, hogy te is mehetsz-e vagy baj lenne, ha te is csatlakoznál? Persze nem akarsz tolakodni,stb... Aztán ha fél percen belül nem reagálnak semmit, akkor legyints, hogy oké, akkor majd "máskor".


Szerintem próbálkozhatnál így, lehet hogy csak bele sem gondolnak, hogy te is mennél, vagy te olyan típus vagy, akinek ez tetszene, stb.


Persze ha többszöri alkalommal is bebizonyosodik, hogy direkt bunkók, akkor csak szimplán keress másik társaságot. Ha van kifejezett sport, akkor még Face csoportban is találhatsz új klubokat, társakat.


Ajánlom a Sikerre hangolva és a Tanulom magam csatornákat. Ők szoktak ilyen közösségi, be illeszkedési kérdésekkel foglalkozni.

2021. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Más nincsen akit kihagynak. De nagyon köszönöm a tanácsodat. Megpróbálom alkalmazni.
2021. okt. 23. 07:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!