Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én tényleg sportfüggő lennék?

Én tényleg sportfüggő lennék?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve futok, és fél éve kaptam meg először a kritikát édesapámtól és a páromtól (egymástól függetlenül) hogy függő vagyok. Róluk tudni illik, hogy egyébként ők is sportolnak hébe-hóba, de nem sikerült nekik soha olyan rendszerességet elérni, mint nekem. Én gyakorlatilag ez idő alatt kb. 2-3 alkalommal hagytam ki két hetet, mert sérülés miatt kényszerpihenőt kellett beiktassak.


Apa annak apropóján tett rám megjegyzést, hogy mondtam neki, hogy 12km-t futok. Az lehet, hogy ő nem bírná ezt megtenni jelenleg, de akkor ennyi erővel minden hosszútáv futó függő, mert ez pl. ultrafutók olvasatában ez a táv egy bemelegítésnek elég.


Párom pedig azért tesz megjegyzéseket, mert bármilyen környezeti körülményben megyek futni, nincs kifogás. Télen hajnali 5-kor keltem, ködben, mínuszokban, esőben, erős szélben, vagy ha fizikailag fáradtnak érzem magam, akkor is megyek. Illetve frusztrált leszek ha valamiért mégsem sikerül elmennem edzésre. De ennek ellenére ha családi program van, vagy elhalaszthatatlan munka, akkor képes vagyok lemondani egy-egy edzésről.


Szerintem ez egyáltalán nem durva, és lehet, hogy az már nem egészséges hogy ideges leszek, ha ki kell hagynom az edzést, de nem áldozom fel az életem egyéb területeit, mint ahogy az igazi függők teszik. Ilyen alapokon szinte minden rendszeresen sportoló ember függőségben szenved. A táv pedig csak állóképesség kérdése, attól még hogy egy átlagember nem bírna első nekiindulásnak lefutni 15km-t, mint amennyit én futok, az egy fizikai kérdés és nem mentális.


Azért gondolom, hogy felteszem a kérdést, mert szubjektív véleményem szerint ezek nem a függőség jelei, de hát minden függő így kezdi, a tagadással, és két forrásból kaptam ilyen jellegű visszajelzést.


2021. okt. 22. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Az vagy. A versenysportolók is szívesen kihagynák az edzéseiket, ha nem tudnák, hogy a maximális teljesítményükhöz ez szükséges.
2021. okt. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy frusztrált leszel, ha nem futsz, az a függőség jele.
2021. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem vagy függő! Bárcsak minden magyar ennyire lenne testmozgásfüggő, mint te! Már nem lenne ennyi igénytelen, elhízott ember... Magyarország sajnos előkelő helyen szerepel európai viszonylatban az elhízottak számát tekintve...

Én a konditermi edzés függője vagyok! Meg heti egyszer futok is. Nekem ez az életem része! Miben héten meg kell, hogy legyen a heti három edzésem!

De, én abszolút nem bánom, hogy ilyen vagyok! Gondoljunk bele, hogy az ember a napjai nagy részét munkával tölti! Nehogy már ennyi ne férjen bele, hogy az ember munka után - vagy előtt - a testmozgással foglalkozik!

Örülnék, ha ilyen párom lenne, mint te, aki ennyire imádja a sportot!

Arra kíváncsi lennék, hogy néznek ki azok az emberek, akik bírálnak téged!

Inkább milliószor legyél a futás szerelmese, mint valamilyen káros szenvedély rabja: dohányzás, alkohol, drog, túlzott evés!

Hajrá! Ne hallgass másokra! Csak így tovább!

2021. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem alapból beteges értékrended van.
2021. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es miért?
2021. okt. 22. 15:18
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

3asnak jár a taps a fatshaming miatt!!! igen, megmondtad, minden kövér ember értéktelen ügyes vagy!

a válasz a kérdésre pedig, amíg te kontrolálod a futást és nem ő akkor nincs baj, ha viszont a családodat elhanyagolod akkor kezdődik az igazi függőség amikor ezt már nem látod be. itt nincs ilyen probléma, szeretsz futni és feldob gondolom. ebben nincs semmi gond. a függőség definíciója inkább az amikor már mindent a függőség köré szervez valaki és az az első nála és destruktív az életére nézve. nálad nincs így.

2021. okt. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy függő. Te csak szeretsz edzeni és feszegetni a határaidat. Tudom milyen egy sportfüggő, mert én az vagyok. Szorongással és étkezési zavarral diagnosztizáltak, nálam a túlzott edzés egy rossz megküzdési technika. Bár a pszichológusom szerint még mindig sokkal jobb mint az alkohol, drog és társai. Én az edzés köré szervezem az életemet. Képes vagyok átszervezni a napomat és programokat lemondani csak azért, hogy nehogy kimaradjon egy edzés. Ha pedig mégis kimarad, akkor ideges leszek és szorongok, ami rányomja a bélyeget az egész napra.
2021. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Ez csak azok szerint függőség, akik még életükben nem sportolok rendszeresen

🤣

2021. okt. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Pontozzatok le nyugodtan! Elhiszem, hogy a fáj az igazság kedves érintett elhízottak!🙂

Nem mondtam, hogy értéktelenek, hanem igénytelenek! Az elhízás ugyanolyan igénytelenség, mintha valaki nem mos rendszeresen fogat és 40 éves korára úgy néz ki, mint egy vámpír...🙂

Ilyen f@szságot se hallottam még, hogy valakire azt mondják, hogy sportfüggő, azért, mert ad a testére, felemeli a hátsóját és sportol rendszeresen!

Gyanítom, akik mondták neked, ők még szabadidejükben vedelik a sört meg ülnek a Netflix előtt édességek és cigi társaságában...🙂 Van egy olyan gyanúm, hogy nem kockás hassal és kigyúrt testtel rendelkeznek...

Persze, könnyű a dagiknak kifogást keresni, hogy miért elhízottak... Az a legkönnyebb! Azzal tele a padlás!

Tudom, miről beszélek, mert volt egy időszak az életemben, amikor én is dagadt voltam, mert abszolút nem figyeltem az étkezésre! Olyan hasam volt, mint egy keresztespók potroha!😅 A melleim olyanok voltak, mint egy serdülő lányé!

Fellépcsőztem a metróaluljáróból, már elfáradtam...

Kemény volt, de sikeresen lefogytam! Tökéletes testem van! Sokan irigyelnek érte!

Persze, az egészséges életmód, a jó test egy életen át tartó lemondásokkal jár!, Maximum hetente kétszer eszem édességet! Akkoris mértékkel!

Sosem eszem degeszre magam! De, én így vagyok boldog, elégedett!

Most is elkezdett lejárni a kondiba egy súlyosan elhízott lány. Használja a gépeket becsülettel! De, mindig mondja, ha hazamegy elpusztítja a hűtőből az ételeket...🙂

2 hónap és úgysem fog már járni a konditerembe... 🙂 Nincs akaratereje...

2021. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, szívesen segítek bárkinek lefogyni interneten keresztül is! Aki szeretne segítsége, írjon bátran!

Természetesen, ingyen!🙂 Nekem az a fizetség, ha valaki sikeresen lefogy!🙂

2021. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!