Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem érzek semmit?

Miért nem érzek semmit?

Figyelt kérdés
Már nem tudok érezni semmit se. Van egy fiú akivel szinte legjobb barátok voltunk és mindennap beszéltünk. De már egy hete totál átnéz rajtam. Hozzám se szól, kerül és ignorál. Ez eleinte nagyon rosszul esett de most már nem. És gyűlölöm magam amiért nem fáj hogy ezt tette velem. Mert tudom hogy szeretem de nem érzem. Miért???
2021. okt. 24. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelem. Bezárkózol az elől, amit nehéz elviselni.
2021. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Szaglásvesztés/ízlésvesztés az új típusú koronavírus tünete!
2021. nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Jajj elnézést! Előző vagyok. Nem olvastam el megfelelően a kérdést, így egész másra gondoltam.

Hogy válaszoljak ténylegesen is, itt a kedves kérdező elég bizonytanaul ragadja meg a saját érzéseit is. Egyszerre állítja, hogy tudja, hogy mit érez, ugyanakkor azt is, hogy nem érzi azt. Én a megküzdés mechanizmusát látom az okának, önértékelési problémák mellett. A megküzdéskor a traumák okozta stresszt csökkenti az énünk, hogy ne sérüljön nagyon. Jellemző ilyenkor az érzelmek beszűkülése, egyfajta intellektualizálás. Csalódtál ebben a fiúban, mert kötődtél hozzá, s eltávolodott, de valahol magadban is csalódtál, valószínűleg nem vagy elégedett önmagaddal, a hibakereső pubertáskorban lehetsz. Azt tudom mondani legfontosabb tanácsként, hogy ne másokban építs várat, hanem önmagadban, ne mások szeretetéért küzdj, hanem érdemeld ki saját nagad szeretetét. Így mások is elkezdenek majd szeretni.

2021. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!