Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszerbetegség egyik...

Ez kényszerbetegség egyik "tünete" lehet?

Figyelt kérdés

Nem akarom diagnosztizálni magam de évek óta sajnos észrevétlenül is sok olyan fizikális és mentális tünetet produkálok mintha egy fajta kényszert éreznék rájuk. Ilyen például a párosítás. Mostanában nagyon erős kényszert érzek arra, hogy minden kiegészítőm vagy azoknak egy része passzoljon színben. pl.sokáig döntést se tudok hozni pont emiatt mintha az életem függne tőle. Néztem telefonokat és mivel én az iphonet kedvelem kinéztem a 12 minit először, mert megtetszett, hogy kicsi és van néhány kedvenc szín belőle mint a lila, menta zöld. Viszont itt kezdődtek, hogy a lilához tudnék venni egy passzoló sötétlila fjallraven "Mini" táskát és még a nevük is passzolnának, sőt tetszik a lila is a táskában. De később a menta zöldre is mintha erőszakosan akartam olyan jelzőket adni ami hozzám illik mivel nincs nagyon ilyen színű holmim így mivel szeretem a természetet, szinte zöld vesz körül meg az ősz a kedvencem de valahogy nem tudtam dönteni. Később megjelent a 13 mini ugye és itt annyi szerencse van, hogy itt csak 1 szín tetszik de az is ilyen kényszer alapon hogy van a midnight és ahhoz is láttam passzoló táskákat. De itt jön a csavar, boltban láttam mind kettőt de nagyon nem tetszett maga a telefon, hiába kicsi, nem tetszett sok mindenben egyik sem. Itt kiábrándultam. Később és ezek előtt is inkább az se 2.t kedveltem jobban ára miatt is, de itt az zavart hogy nincsenek színek csak fekete meg fehér, pirosat meg kiszűrtem mert nem kedvelem annyira. Itt is sokáig a fehéret favorizáltam, sok videóban is esztétikus megjelenése miatt tetszett viszont később kezdett zavarni hogy fekete előlap meg fehér hátlap. Itt az a kényszer fogott meg, hogy ne legyen már 2 színű mert a fekete előlap jobban szembe jön mint a fehér. Így marad végül a fekete mert ott semmi nem volt ami zavart volna és élőben is láttam.

Ez a telefonok részhez volt. De nem csak ebben érzek ilyen fajta érzést, hanem apróbb kiegészítőkre is mint fésű, tükör, dezodor már szinte észrevétlenül is csak rózsaszínt nézek. Öltözködésben is kell egy fajta stílushoz ragaszkodnom különben ilyen fojtogató érzetet érzek, hogy ez így nem jó, valaminek muszáj egy színben lennie mint full fekete. Szóval ezek néha megőrjítenek viszont félek ezekkel pszichológushoz menni, mert itt egy dolog hogy letudom írni de ott szavakban nehéz elmondani. És fizikális tüneteimet nem is kezdem sorolni mert abból is sok van, volt.

Szerintetek ez kényszeresség, valami kényszerhez köthető dolog? Mert konkrétan mintha erős kényszert, késztetést érzek ilyenkor. 24N



2021. okt. 27. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Azt csinálsz amit akarsz , ez senkit nem érdekel és észre se veszik.
2021. okt. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1.Igen de nem ez volt a kérdés...
2021. okt. 27. 11:36
 3/6 A kérdező kommentje:
csak olyan válaszoljon aki a kérdésre tud válaszolni köszönöm!
2021. okt. 27. 11:37
 4/6 A kérdező kommentje:
1.mellesleg ha nem érdekel minek válaszolsz és csak hogy tudd észreveszik mert nem csak ezek azok a tünetek amik vannak nekem, sajnos sok olyan van ebben amit mások észrevesznek és engem zavar ezért kérdezem de nem tőled várok választ az biztos...
2021. okt. 27. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval: Azt csinálsz amit akarsz, ez senkit nem érdekel és észre se veszik.
2021. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha erős kényszert érzel, és késztetést, akkor érdemes egy pszichológussal beszélj. Én is hasonlón gondolkoztam.
2021. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!