Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki vagdosta magát?

Van itt olyan aki vagdosta magát?

Figyelt kérdés
Van-e köztetek olyan aki azért vagdosta magát mert szuicid gondolatai voltak? Elméletileg a vagdosás, magunknak sérelem okozása segíthet felkészülni az öngyilkosságra?

2021. okt. 28. 13:30
 1/6 anonim válasza:
100%
Én vagdostam magam, de hiába voltak öngyilkos gondolataim, nem mertem megtenni. És te se tedd.
2021. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már nagyon régóta vagdosom és égetem magam. Szuicid gondolataim is vannak, de azt nem tettem meg. Még. Te se tedd. Kérlek kérj segítséget! Klinikai szakpszichológus, vagy pszichoterapeuta képében.
2021. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig vagdosom magam, és öngyilkossági kísérletem is volt, nem is olyan rég.
2021. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már sokszor gondoltam rá, hogy segítséget kérjek, hogy ki tudjak mászni a depressziómból de nehéz rávennem magam. Ennek három oka van.

1. Kicsit szégyellem magam emiatt, hogy erre szorulok

2. Nem tudom ki a jó szakember, bár kaptam javaslatot ismerősöktől

3. Pénzbe is kerül és így is van elég kiadásom


Az igazat megvallva egy időben sokat javult a helyzet és az eredeti állapothoz képest sokkal jobb de még mindig nem teljesen jó.

Vannak dolgok amik egy ideig segítettek nekem de nem biztos, hogy mindig hatni fog.

2021. okt. 29. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyelld! Csak Te és a terapeuta fogja tudni. És hát hidd el, látott már cifrábbat is. Az fontos, hogy KLINIKAI szakpszichológus legyen. Nincs veszteni valód vele, maximum a pénz, de ha meg mégis megteszed... akkor semmire nem mész a megspórólt pénzzel. Nekem sokat segített, de így is vannak jobb és rosszabb időszakok. Legalább próbáld meg!
2021. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
én régen vágdostam magamat, szerencsére sikerült túl tennem magam a multon és mostmár nem csinálom
2021. okt. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!