Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki ki tudott mászni...

Van aki ki tudott mászni egyedül is a mély depresszióból, pánikbetegségből? És ha igen hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Sajnos mély depresszióval és pánikbetegséggel küzdök, úgy érzem nincs kiút, nem bírom így tovább. Nagyon rég, 8 éve benne vagyok, nem látok esélyt. Jártam pszichiáterhez, hagytam hogy 4 éviv gyógyszert írjon, szedtem rendesen, de nem segített. Semmivel se lett jobb. Mivel nem tapasztaltam javulást, nem voltam már nála hónapok óta és a gyógyszert se szedtem tovább. Folyton, egész napos gyomorgörcs, van hogy hányás kíséri. Naponta többször hirtelen jött szédülés, remegés. Úgy érzem mintha elájulnék, meg kell kapaszkodnom valamibe hogy ne essek el és olyan szorosan fogom ahogy csak tudom. Rettegek az utcán mindentől és mindenkitől. Nem tudok beszélgetni senkivel mert ezerrel elkezdek remegni és szédülni, mindig a "menekülési" lehetőségeket keresem. Boltba ugyan ez, a pénztárnál sorban állás, fizetés rémálom. Félek a lépcsőn lemenni, átmenni a zebrán, sokszor inkább visszafordulok. Már nincs kivel beszélnem se mert az évek alatt úgy eltaszítottam magam mellől mindenkit hogy már meg se próbálnak hozzámszólni. Nem látom a jót, a szépet. Tönkrement az életem és nem tudom hogyan tovább. Kihez forduljak ha az orvos se tudott segíteni? Meg akarok gyógyulni!
2021. okt. 30. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tudnál többet írni az előzményekről?

Hany éves vagy, családi háttér, hogy kezdődött ez az egész, milyen kornyezetben élsz(pl bántalmazó emberek vesznek-e körül vagy sem), milyen traumák értek. Ilyesmikre gondolok, bármi amit fontosnak gondolsz.


Elöljáróban ajánlanék egy könyvet, amit kb kötelező olvasmánnyá tennék, az pedig Jeffrey E. Young fedezd fel újra az életed. Sématerápiáról szól, 11 önsorsrontó sémát mutat be a kliensein keresztül. Vannak benne tesztek és gyakorlatok is, amik hasznosak lehetnek szamodra is.


Ezen kívül praktikus lehet elkezdeni jogázni. Kiválóan helyre billenti a testet és a lelket is. Nem egy szent grál, de azért kozel van hozzá.

2021. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Súlyos depresszióból sikerült kijönni, kétszer is (egyszer tiniként, egyszer húszas éveim közepén). Nekem csak a gyógyszer segített, én is évekig szedtem, de nem bánom, mert kellett. Próbáltam pszichoterápiát is, nem mondom, hogy haszontalan volt, de önmagában ez nem lett volna elég. Az, hogy meg akarsz gyógyulni, hatalmas erő! Mielőbbi jobbulást kívánok.
2021. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha semmiben nem tudott segíteni az orvos és a gyógyszer, akkor nem jó orvoshoz jártál. Nem mindig tudnak gyógyszerrel sokat segíteni, de valamennyit mindig lehet.


Ezekre a problémákra a terápia lehet megoldás. Szeribtem kognitív viselkedésterápia vagy sématerápia. Annak van viselkedésterápiás része. Szakember tudná megmondani, hogy melyik módszer lenne jó.


Gyógyszer (más orvost válaszrva) és terapia együtt lehet a legjobb.

2021. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!