Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napi hány klienst vállal egy...

Napi hány klienst vállal egy jó pszichológus, akikkel érdemben tud dolgozni, fejben ott tud lenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy emberfüggő, de úgy kb. mégis. Így átlagban. Gimis vagyok még, de pszichológus szeretnék lenni. Pesten lakom és itt is tervezek maradni.


Én úgy tervezem, hogy egy emberre két órát szánok. Másfél óra beszélgetés+ fél óra szünet nekem, hogy azért fejben én is ott legyek és fel tudjak készülni a következő vendégre. Napi 4-5 embert gondoltam hétfőtől péntekig.


Ez mennyire reális? Jól gondolkodom?


Előre is köszönöm!



2021. okt. 30. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pszichológusokat félállásban alkalmaznak a legtöbb helyen heti maximum 20 órában. Legalábbis iskolapszichológusoknál.

1 óra/alkalom lenne a betegekkel, vagy csoportfoglalkozást is szeretnél vezetni?

2021. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
*mármint egyénenként egy óra, vagy 2x45 perc lebontva heti 2x felállásban?
2021. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem max 3-5-öt per nap. Nagyon kimerítő tud lenni ez a munka, bár én mint páciens állapítottam meg ezt.

Időnként a pszichológusoknak is pszichológushoz kell menniük

2021. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Magán pszichológus szeretnék lenni. Tudom, hogy előtte kell gyakorlat stb. De, ha már eljutottam odáig, hogy én döntöm el, hogy hány embert vállalok, akkor mennyit érdemes?


Az elit pszichológusok napi hány embert vállalnak?

2021. okt. 30. 16:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen értelmetlen kérdés... Majd miután elvégzed az egyetemet és elkezdesz tovább specializálódni, illetve praktizálni, akkor majd meglátod, hogy neked mennyi kliens fér bele egy napba.

Nincs egy meghatározott szám. Van aki 4-et vállal és van aki 8-at...


Azt mellékesen megjegyzem, hogy egy emberre nem szoktak 1,5 órát szánni, mivel az túl sok, jóval több koncentrációt igényel. Nem véletlenül 45-55 perces egy konzultáció.

2021. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Miért kell egyből le értelmetlen kérdésezni a kérdésemet, csak, mert nem vagyok tisztában a dolgokkal pontosan? Azért kérdezem basszus..


Amúgy meg egyáltalán nem értelmetlen kérdés, mivel te is válaszoltál rá végül, de nyilván előtte mindenképpen be kellett szúrnod, hogy hülye a kérdésem.. A rosszindulat, beszólogatás sosem maradhat el természetesen..🙂

2021. okt. 30. 17:23
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
5# Ez nem rosszindulat. Egy tényt közöltem, amit te magad is leírtál. Ember függő, hogy ki hány klienst vállal. Nincs olyan, hogy "de úgy kb mégis". Van olyan szakember akinek elég 2 és találkoztam olyannal akinek 7-8 volt egy nap. (5#)
2021. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ötösnek igaza van, másfél óra nagyon sok a legtöbb embernek (gyerekeknek pedig főleg), ezért 45-50, esetleg 60 perces szokott lenni egy-egy alkalom. Az pedig személyenként változó, hogy kinek mennyi a reális. Értem, hogy nem ilyen válaszra számítottál, de sajnos ez a legpontosabb, amit mondani lehet. Egy jó pszichológus mindenek előtt ismeri a saját határait (főleg, hogy mire magánpraxist nyit, már remélhetőleg van pár év valódi munka a háta mögött). Van, akinek napi 2-3 ember fér bele, mert mondjuk tudja, hogy nagyobb szüneteket kell tartania. Másnak meg több is belefér. Az pedig ugye megint más kérdés, hogy mekkora a kereslet az ember szolgáltatásaira. Elméletben lehet, hogy tudna egy pszichológus öt klienst is fogadni egy nap, de ha csak kettő akar menni, akkor bizony kettővel tud csak aznap dolgozni.

(Amúgy pszichológusnak tanulok, úgyhogy ha van még valami kérdésed, írj nyugodtan privátban!)

2021. okt. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8: Mondjuk nekem az 50 perc kevés de akkor a pszichológusom mindig megfújja a sípot hogy vége.

Nyilván nem haragszom mert jön a következő páciens csak úgy érzem hogy mindig akkor lesz vége a foglalkozásnak amikor a jó részhez érünk.

2021. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én jártam pszichológushoz, hol 90 perces volt, hol 45 perces... Attól függ, hogy milyen témával foglalkoztunk.

És a 90 perces cucc nagyon kimerítő volt számomra, de a 45 perc az meg túl rövid.


Így szerintem a reális az 1 óra.


"Mennyi pácienst fogad egy nap vagy 1 hétre egy magán pszichológus", az egyéni.

4-5 pácienst szoktak beiktatni egy napban, de attól függ, hogy mennyire vagy képes figyelni rájuk, mennyire fáradsz el.


Én is pszichológusnak készülök :)

És örülök, hogy rátaláltam erre a kérdésre :)

2021. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!