Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus,pszichiáter?

Pszichológus,pszichiáter?

Figyelt kérdés
Ha elkezdek járni hozzájuk kb mire számitsak? Tudom hogy mindenki más. De kb mit tapasztaltatok velük kapcsolatban?

2021. nov. 5. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

"Pszichológus,pszichiáter?"

"Ha elkezdek járni hozzájuk kb mire számitsak?"


Arra, hogy kevesebb lesz a pénzed... :-)


(Különben meg ők is nagyívben lesz*rják, hogy mi van veled.)

2021. nov. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Előszöris nem mindegy, hogy pszichológus vagy pszichiáter. A pszichológus bölcsész és "csak" beszélget veled, a problémáid lelki eredetét segíti feltárni és megoldást találni rájuk. A jó pszichológus a megfelelő kérdésekkel, meglátásaival irányít önmagad jobb megértésében, nem találhatja ki helyetted a megoldásokat, de hozzásegít.

A pszichiáter orvos végzettségű és gyógyszereket írhat fel, pl. antidepresszánst. Ő is végezhet pszichoterápiát, beszélgethet veled, de ehhez úgy tudom, külön képesítés kell.

Én eddig csak pszichológusnál voltam, de életem egyik legjobb döntése volt. Fiatal vagyok még és pár éve már éreztem, hogy nincs minden rendben, egyre rosszabbul érzem magam a bőrömben és állandó feszültséget éreztem, amitől nehezebbé vált teljesíteni az egyetemen. A pszichológusomnak köszönhetően már tudom kezelni azokat a helyzeteket, amikor nagyon lent vagyok. Az alkalmak néha nagyon megterhelőek, szóval először erre volt szükség, hogy fel tudjuk tárni mélységében a problémáim gyökerét. Itt tartunk most és elég fárasztó, de nagyon izgalmas is.

Szóval én csak ajánlani tudom, hogy keress szakembert, ha úgy érzed, szükséged van rá. Nem olcsó, az biztos, de szerintem mivel a lelki jóllétedről van szó, megéri.

2021. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
#2: Aki saját magát nem tudja helyretenni, és ehhez kell egy kivülálló ember (akinek halvány lila fingja sincs rólad), nos ott komoly problémák vannak.
2021. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Grimfox ***** válasza:
A pszichiáter, ha úgy ítéli, szükséges, gyógyszeres kezelést fog felírni, és javasol neked egy pszichológust, aki végez olyan pszichoterápiát, ami a problémádon segíthet. A pszichológus elemzi a pszichés problémáidat beszélgetés, és a viselkedésed megfigyelése által, és próbál rá terápiát keresni, és alkalmazni, de nem ír fel gyógyszert, nem is írhat fel gyógyszert, azaz a tüneteidet nem tudja csökkenteni. Ha mindkettőhöz jársz, akik kapcsolatban állnak egymással, és információt osztanak meg a problémádról, akkor várható a legjobb eredmény.
2021. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!