Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavaros egyénnek...

Bipoláris zavaros egyénnek milyen gyógyszereket írnak fel,álltalában?

Figyelt kérdés
2021. nov. 11. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Amire szüksége van. Ez függ attól, hogy milyen panaszai vannak, milyen alapbetegségei vannak, korábban milyen gyógyszert szedett, az hogy vált be, stb.
2021. nov. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Lamolepet szedek, jobb tőle. De ez egyénenként változik, hogy mennyire súlyos tünetek vannak.
2021. nov. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is Lamolepet szedek. Vannak más hangulatstabilizálók is, de azoknak általában több mellékhatása van. Szoktak antidepresszánsokat is felírni, vagy olyan gyógyszereket, amik antipszichotikumok, de már nem csak arra írják őket, pl. Kventiax vagy Olanzapin.
2021. nov. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
lamolep, litium
2021. nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, a lítium eszembe se jutott, pedig 1 évig szedtem... Jut eszembe, nyugtatókat is felírnak néha. Rontják a memóriát eléggé.
2021. nov. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én borderline vagyok, de sokáig félrediagnosztizálták bipoláris zavarnak, én a Lamolepet és a Kventiaxot próbáltam. És egyébként a korrekt diagnózissal, a borderline-ra is ugyanezeken gondolkozott a mostani pszichiáterem.
2021. nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem kaptál végül gyógyszert borderline diagnózissal?

Én is lamolepet szedtem sokáig meg escitilt (antidepresszáns), most az escitil mellé ketileptet szedek (szintén borderline).

2021. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es, de, végül én is escitilt kaptam. Csak gondolkoztunk az antidepresszáns és a hangulatstabilizáló között, mert az escitilnél nagyobb esély van rá, hogy nem válik be. Viszont a kventiaxtól meg egész nap alszok, ezért választottuk ezt.
2021. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Lamolepet szedek. Próbáltam többféle antipszichotikumot is szedni mellé, de mellékhatás miatt nem ment. Antidepresszánst is szoktam szedni, ha nagyon elmélyül a depresszióm.


Lamolep megelőzésre minden fázis (depresszió, kevert, hipo(mánia) esetén hatásos, de főként depresszió ellen véd. Akutban csak depresszióra jó.


A többi hangulatstabilizáló és az antipszichotikumok akut kevert, hipomán és mániás fázisban is hatásosak.


Általában kell antipszichotikum is, nem elég a hangulatstabilizáló.

2021. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2/9 és 3/9

Nektek tartósan megelőzi a kevert, hipomán és mániás fázist önmagában a Lamolep?

Mekkora adagot szedtek?

Én mindig tartok tőle, hogy a Lamolep nem elég erős ehhez önmagában.

2021. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!