Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le az empátiámat?

Hogyan győzzem le az empátiámat?

Figyelt kérdés
Túl empatikus vagyok.Mindig belegondolok abba,hogy milyen szegény lehet a masiknak.Ha valaki engem megbánt nagyon nagy lelki erő kell ahoz,hogy kiálljak magamért.Nem azért mert félek hanem mert belegondolok abba,hogy szegényt porig alázom és mit élhet át, pedig mondjuk megérdemelné.Nem akarok empatikus lenni egyáltalán.Elegem van már ebből.Csak a párkapcsolatomban szeretnék empatikus lenni ill a barátaimmal.Mással nem.Pesten is ha leszólít valami hajléktalan olyan rossz,hogy nem adok neki és ahoz is hatalmas lelki ero kell,hogy elkuldjem.(Mindig engem találnak be a csövik meg drogosok) Talan sugarzik rolam,hogy biztos lehet tolem kerni......

2021. nov. 13. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
én is ilyen vagyok, tudom sok jót nem várhatok cserébe, de talán mégse kéne megváltozni rossz irányba
2021. nov. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mért kell átesni a ló túlsó oldalára? Legyél képes magadért kiállni, racionális, magadnak nem ártó döntéseket hozni, de attól még nem kell átmenni pszichopatába.
2021. nov. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológus és önismeret segíthet.
2021. nov. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Hosszú távon valóban egy arany középutat kellene megtalálni... De mondok egy akut kezelési módot is. Szóval alapvetően én is ilyen empatikus vagyok, de az életben elszenvedett sok bantás és rossz tapasztalat eléggé kiölte már belőlem. Tehát annak megtapasztalása, hogy kiszolgáltatott helyzetben csak még mélyebbre löknek, értem senki se mozdítja a kisujját se. Szóval ha megkörnyékez ez a túlzó bűntudat, erre a tapasztalatra szoktam gondolni. Hogy először magamról kell gondoskodnom, mert más nem fog. És ha marad erőm ezen felül segíteni, akkor megteszem.
2021. nov. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az empatiat kell legyozni. Nem villanykapcsolokent mukodik hogy a paroddal megy, massal nem. Hatarokat kell allitani.
2021. nov. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Csak 50 forinttal segítsd a hajléktalanokat naponta és számold ki, hogy mennyi pénz kerülne hozzájuk, ha mindenki így cselekedne. :D
2021. dec. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!