Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátert, klinikai szakpsz...

TotoJTD kérdése:

Pszichiátert, klinikai szakpszichológus ajánlás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítségre van szükségem, és keresnék a fentiek közül olyat, aki nem várja meg, míg a halálba vezetem magam (a legtöbb idén már nem is tud fogadni.), és aki tényleg azon van, hogy segítsen nekem. Veszprém megyében élek, de Fehér, Győr-Moson-Sopron, Vas megyében is lehet, nem akadály.
2021. nov. 14. 17:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Fejér megye*
2021. nov. 14. 17:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nemrég voltam életemben először pszichiáternél és nagyon rossz tapasztalatot szereztem nála (nekem is vannak szuicid gondolataim, amit el is mondtam neki, illetve nemrég halt meg a egyik szülőm és egészségügyi problémáim is kialakultak, de még más dolgok is vannak, privátban még írok, ha érdekel). Már a legelején amikor felvázoltam neki a problémáimat nagy vonalakban éreztem, hogy rossz helyen vagyok. Azt éreztem, hogy nem tanúsít felém empátiát, nem igazán érti a problémámat és nem igazán tudja befogadni, amit mondok. Sokszor csak nézett rám, mint borjú az újkapura, másodpercek teltek el, mire mondott vagy kérdezett valamit, látszott rajta, hogy nem tud mit kezdeni a problémáimmal és nem ért meg engem. Konkrétan azt gondolta rólam, hogy nem vagyok épeszű, meg is kérdeztem tőle, mikor leesett, hogy mi folyik itt, hogy ön most azért akar engem pszichológiai vizsgálat alá vetni, mert azt hiszi, hogy nem vagyok normális? És azt mondta, hogy igen. Lényegében próbált beletuszkolni egy pszichiátriai kórképbe, pl. hogy én önmagamra veszélyes vagyok, mert azt mondtam, hogy vannak szuicid gondolataim. Ennyi erővel az emberek 80% önveszélyes, mert életében legalább egyszer már gondolt arra, hogy öngyilkos lesz. Nem kaptam megértést, csak belerúgott egy mélyebb gödörbe annál, amiben eddig voltam. Nem elég a fentebb felsorolt problémáim, most még azzal is foglalkoznom kell, hogy bebizonyítsam, hogy normális ember vagyok. Soha életemben nem aláztak meg még ennyire. Ennél nagyobb fájdalmat még senki sem okozott nekem. Nagyon sajnálom, hogy elmentem hozzá.


Én azt javaslom, hogy inkább pszichológushoz menj, ők megértőbbek szerintem és nem próbálnak meg rögtön belédlátni egy pszichiátriai kórképet, hogy húú öngyilkos akarsz lenni, akkor feküdj be, mert önveszélyes vagy, meg húú szerinte túlreagálod a dolgokat, akkor biztos téveszméid vannak. Azért se menj pszichiáterhez, mert akkor nem jársz úgy, mint én. Most ki tudja, hogy mit fog majd kihozni belőlem, azt ír rá a lapra, amit akar és akkor szerinted kinek fognak majd hinni? Neked vagy a NAGY doktornak? :)


Elnézést, hogy hosszú lett, de muszáj volt kiírnom magamból ezt a hihetetlen félreértést, igazságnélküliséget és megaláztazást, amit kaptam.

2021. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszodat, es hogy ennyire kifejtetted nekem, holott tudom mennyire nehez beszelni ezekrol..

Ma este 19-re kaptam idopontot veszprembe Dr Szakacs Mariannahoz, odaertem, becsengettem, iszonyu nehez volt megtennem ezt a lepest, de szeretnek jobban lenni, mert mar nem birom. Erre kozli velem hogy paciense van, 17 orat beszelt meg velem. Mondom ne haragudjon doktorno, haromszor kerdeztem vissza tegnap este telefonban hogy 19 ora akkor?es mindig helyeselt. Szoval koszonom szepen, egy kva nagy csalodas, az elso lepes a legnehezebb, es mar ott csalodas er.. Megfogadom a tanacsod, keresek akkor pszichologust, remelem lesz olyan aki tud mielobb fogadni..

2021. nov. 16. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Online terápia játszana nálad?
2021. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ott meg tudnek nyilni.
2021. nov. 17. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos szempontból talán mivel, hogy messzebbről indulsz, így lehet lassabban nyiladozni online. Ne rohanj. Csak találd meg, aki neked kell.
2021. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!