Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan magyarázzam majd el a...

Hogyan magyarázzam majd el a pszichológusnak hogy mit érzek ha nem tudom szavakba foglalni?

Figyelt kérdés
Megprobálom körülírni hogy mit érzek: Közömbösséget minden iránt, mintha nem számítana az élet, mintha semminek sem lenne értelme. Mintha nem is élnék, olyan mintha egy halott lélek lennék élő testben. Nem vagyok képes semmire. Mérhetetlen üresség van a lelkemben. Olyan mintha nem lennének érzéseim és gondolataim. Nem vagyok szomorú, csak nem érzek semmit. Nagyon nehéz hogy nem bírom szavakba foglalni sem amit érzek. Képtelen vagyok így élni és ha nincs erre gyógymód akkor véget vetek az életemnek. Valakinek van ötlete hogy mi lehet ez? Lehet hogy ez nem is egy létező betegség csak velem van ez és sosem leszek már jobban? Annyira félek, nem bírok így tovább élni. 17/L

2021. nov. 18. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ha ezt elmondod, az jó. Ő is biztos fog feltenni kérdéseket, amikre könnyebben tudsz válaszolni. Az öngyilkosságot meg felejtsd el, a pszichológus biztosan fog neked segíteni. Sok ember érez hozzád hasonlóan, sokszor én is. De mindig van valami ami miatt érdemes tovább élni.
2021. nov. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ugyan ezt érzem. Leszámítva az öngyilkos részt. Nincsenek céljaid az életben, ez a gond. Találni kell valamit. Én depresszióra tippelnék.
2021. nov. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen jól elmagyaráztad, így mondd el neki is. Amúgy egyáltalán nem vagy egyedül, sajnos pont, hogy gyakori dolog. De hidd el, segíteni fog, és túlleszel ezen idővel.
2021. nov. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy nagyon sokan erzunk igy, en magam is. Nagyon ritkan erzek oromot, ha erzek is, az is rovid ideig tart es csak atmeneti. Hidd el, hogy jobb lesz. :) ha ezt igy elmondod neki, szerintem az bőven jo.
2021. nov. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megkérdezhetem, hogy azóta mi újság veled?
2021. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!