Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem adott nekem pszichot...

Miért nem adott nekem pszichoterápiát egy arra is kiképzett pszichiáter, amikor azért mentem hozzá? És miért csak gyógyszereket kezdett el felírni?

Figyelt kérdés
Ez nem most volt, hanem már 4 éve. Depresszió miatt kezdtem hozzá magánrendelésre járni.

2021. nov. 22. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit szedsz?
2021. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

És azóta is jársz hozzá, vagy ez volt az egyetlen alkalom?


A gyógyszer + pszichoterápia együtt szükséges - de lehet, hogy ő úgy ítélte meg, hogy először gyógyszerrel kell téged olyan állapotba hozni, hogy egyáltalán szóba jöhessen a pszichoterápia....

Ennyi információból nem lehet túl sokat levenni - nem ismerjük az állapotodat, stb.

De te se vagy pszichiáter, hogy felülbíráld a szakorvost.

2021. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Ez egyszerűbb és gyorsabb.
2021. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem járok hozzá. Csak háromszor voltam. Diploma után munkanélküliként kerestem fel, a szülői házban lakva. Édesapám fizette a kezelést, de harmadik alkalom után, amikor csak gyógyszert írt fel a fickó azt mondták a szüleim, hogy akkor innentől járjak a kórházba gyógyszerért ingyen. Aztán az egyik munkahelyemmel nem lett volna összeegyeztethető, hogy fél napokat ülök a kórházban három havonta a gyógyszerért, így leszoktam róla orvosi segítség nélkül. És kb. fél évig jól is voltam, aztán negatív dolgok jöttek az életembe. Ez volt két éve. Most újra terapeutát keresek, nem gyógyszert, az nem old meg semmit.
2021. nov. 22. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Én ezért nem megyek orvoshoz... Sarlatán mind. Nagyon sok rosszat olvasok. Én igen rossz állapotban vagyok, de azért nem megyek, hogy 2 doboz gyógyszerrel elintézzék. Legutóbb 12 évvel ezelőtt kíséreltek meg így kezelni, hasztalanul. 5 évvel ezelőtt nekifutottam újra, akkor is 2 doboz gyógyszerrel próbálkozott egy másik orvos. Ki sem váltottam. Anyám is gyógyszerfüggő ezekkel a betegségekkel, abból nem kérek, köszönöm. Láttam, hogy mennyire hatásos... Abban nőttem fel.
2021. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jó pszichológusok, a pszichiáter alapvetően orvos, ő a gyógyszerben hisz.
2021. nov. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!