Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A xanax helyett ajánlanátok...

A xanax helyett ajánlanátok valami antidepresszánst?

Figyelt kérdés

azért, mert hiába szedem a xanaxot, csak annyit csinál, hogy legyengülök tőle és tompa leszek. Szeretnék valami olyat, amitől nincs rajtam állandó szomorúság és lehangoltság. Inni nem akarok, mert tudom, hogy nem megoldás. Valamiféle hangulatjavítóra gondoltam. és még mielőtt megkérdeznétek ez az egész, gyász miatt van, amit egyre nehezebben vagyok képes elviselni. Pszchioterapeuta sem tudott segíteni.


Bármilyen hasznos és pozitív tanácsot szívesen fogadok.


Előre is köszönöm szépen!


2021. nov. 26. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Frontin
2021. nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Escitil
2021. nov. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Egyen függő de háziorvos véleménye meg hát úgyis kell

Hogy kiírja én scippat szedek

De gyaszra csak az idő használ

Menj el gyógyfürdő be gőz szauna 1-2 hetente

Jobbulást

2021. nov. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

1. A Xanax nem antidepresszáns

2. Az orvos nem a Spár, hogy megrendeld, mit akarsz.

3. A gyász nem betegség, nem kell rá gyógyszer.

4. Ha 1 pszichoterapeuta nem jó, akkor másikkal kell próbálkozni. De nem várj gyors hatást, ez nem tűzoltás.

Kid halt meg?

2021. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Scippa
2021. nov. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Legjobb megoldás lenne, ha másik pszichoterapeutát keresnél a gyászfeldolgozáshoz. Pluszba az is segíthet, ha baráttal, rokonnal tudsz beszélni a gondjaidról. Próbálj emberek közt és természetben lenni. Foglald le magad és a gondolataid olyan hobbival, sporttal, vagy egyéb elfoglaltsággal, amit szeretsz. A gyász feldolgozása sajnos idő is és néha hosszú. Nem tudom milyen állapotban vagy, nem biztos, hogy szükség van antidepresszánsra. Vannak melléhatásai szintén és amelyik az egyik embernél beválik, a másiknál nem feltétlen, így nem lehet ajánlani. Ha pedig muszáj bízd a pszichiáterre (amúgy SSRI-t írna nagy valószínűséggel.)


A Xanax nem antidepresszáns, hanem nyugtató. (A Frontin ugyan az, mint a Xanax, mindkettő tartalma alprazolam.)


Az antidepresszánsok hangulatjavítók.

Legfontosabbak:

SSRI = szerotonin visszavétel gátlók (citalopram, escitalopram, fluvoxamin, fluoxetin, paroxetin és sertralin tartalmú gyógyszerek.)

SNRI = szerotonin és noradrenalin visszavétel gátlók (venlafaxin és duloxetin tartalmú gyógyszerek.)

TCA = triciklikus antidepresszánsok (mellékhatásaik miatt kezelést velük ált. nem kezdenek.)

MAO = monoamin oxidáz gátlók (akkor, ha más készítmények nem használnak.)


Ha enyhe növényi antidepresszánst keresel, akkor orbáncfű teát igyál. Filmtabletta formában is lehet kapni orbáncfű kivonatot.

2021. nov. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
kratom
2021. nov. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es a kérdező nem azt írja, hogy a xanax antidepresszáns, hanem helyette szeretne egyet. Egyébként teljesen jó irány, hogy egy benzodiazepin helyett inkább egy SSRI-t szedne.


Kb. ilyen: Opel helyett szeretnék egy Audit. Ez nem azt jelenti, hogy szerintem az Opel egy Audi.

2021. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az Édesanyám halt meg, és egy borzalom, amin kersztül megyek mostanában. és nem úgy tapasztalom, hogy az idő múlásával könyebb lesz, hanem inkább egyre rosszabb. Nem akarok magam ellen fordulni, ezért szereték találni valamilyen megoldást.


Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2021. nov. 28. 01:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor halt meg? Kivel élsz, kid maradt? Hány éves vagy? Nem a gyógyszer a megoldás a gyászra, jó eséllyel nem is segít, mert nem szervi oka van a depressziódnak. Nem a könnyű gyors megoldások felé kell elindulni (bekapom a tablettát és mindjárt jó lesz), hanem végig kell szenvedni a gyászfolyamatot, nem megúszható. Állandó szomorúság és lehangoltság - igen, ez a gyász. Normális, ennek így kell lennie. Végig kell gondolni a veszteségedet és megkeresni az erőforrásaidat. Lassan fog majd az élet felülkerekedni. Mennyi ideig jártál pszichoterapeutához? Orvos volt vagy pszichológus? Könnyen lehet, hogy egyszerűen nem értett a gyászhoz. Vannak képzett gyászkísérők, gyászcsoportok, olvasgass a gyaszportal.hu oldalon. Induló online gyászcsoport elérhetőséget tudok neked privátban küldeni nagyon jó szakemberrel.
2021. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!