Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik meggyógyultak egy betegsé...

Akik meggyógyultak egy betegségből, azok hogyan nyugtatják magukat, hogy nem esnek vissza?

Figyelt kérdés

Súlyosabb depresszióban (időnként pszichotikus epizódokkal keverve) és kényszeres zavarban szenvedtem pár évvel ezelőtt. Nyilván nem egyik napról a másikra lettem jobban, de fokozatosan javult a helyzet, a kognitív terápián sikerült kiépíteni olyan sémákat, amelyek elősegítettek a javulást. Utána elmentem egy pszichológushoz (vele csak informatív módon közöltem, hogy depressziós voltam), akivel a munkahelyi és kapcsolati problémáimat akartam átbeszélni, hiszen már kvázi teljesen jól működtem a mindennapokban. Viszont nagyon izgalmasnak tartotta az akkori depressziómat, túl sokat kérdezett, túl sokat beszéltetett, és mintha felsértette volna azokat a sebeket és újtratraumatizált volna. Szerencsére jól vagyok, ugyanakkor elkezdtem szorongani, hogy mi van, ha visszaesek? Soha többé nem akarok abba az állapotba kerülni, amikor gyakorlatilag összepisiltem az ágyat, mert nem volt erőm elmenni a mosdóba. Lehetséges, hogy olyan dolgot érintett, ami lebontotta a terápián felépített sémáimat.


Akik meggyógyultak valamilyen mentális betegségből, azok nem félnek, hogy egyszer visszaesnek?


2021. nov. 27. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Első körben keress másik pszichológust, aki jelenlegi problémáidat segít kezelni, nem egy esettanulmánynak kezel, és leszarja mennyit árt.
2021. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki, hogy szerintem nem kellene ezzel foglalkozni, és ő azt válaszolta, hogy szerinte viszont segíthet, ha beszélek erről, mert oldhatja a jelenlegi kapcsolati gondjaimat. De nem segített, sőt.

Valóban esettanulmányként kezelne?

2021. nov. 27. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy jó pszichológusnál lettél volna, akkor ez nem lenne kérdés. Szerintem is inkább keress egy másik szakembert!
2021. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"Elmondtam neki, hogy szerintem nem kellene ezzel foglalkozni, és ő azt válaszolta, hogy szerinte viszont segíthet, ha beszélek erről, mert oldhatja a jelenlegi kapcsolati gondjaimat." Magyarán felülbírált, meg sem próbált együtt dolgozni veled. Újabb jel hogy sürgősen meg kell válni tőle.
2021. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De igen, mert hajlamosabb visszaesni az aki már egyszer megtapasztalta szerintem, mert ez egy betegség, és így kell viszonyulnunk hozzá. Velem már előfordult párszor. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen meg fog történni, és nem is kell így élnünk az életünk, mert az depresszív gondolkodás eleve, csak számba kell vennünk a lehetőséget. Mély önismeret szükséges, és tudatosság. Abban a pillanatban, amikor észrevesszük, hogy olyan élethelyzetbe kerültünk, ami minket negatívan érint, nem várjuk meg, hogy visszaessünk, hanem addig amíg képesek vagyunk tenni magunkért megtesszük. Így sikerül megakadályozni, hogy visszaessek, elég sok módszert kipróbáltam már, hogy megakadályozzam, és fenntartsak egy stabil hangulatot. Hallgass saját magadra, és ha úgy érzed, hogy nem segített, hanem árt valami, például a pszichológus kérdezősködése, akkor lépj ki belőle és ne várd meg, hogy lehúzzon, keress más pszichológust. Lehet negatívnak tűnhetek, egyszerűen annyi csak, hogy ne foglalkozz vele, ha nem muszáj, de vedd észre és előzd meg a bajt addig amíg van rá elég erőd.
2021. nov. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van! De miért csinálja ezt bárki is? Hogy lehet ilyen erőszakos egy pszichológus?
2021. nov. 27. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kérdés, hogy hogyan ne essél vissza, az azt jelenti, hogy a pszichológusod csak egy felületes, sos segítséget nyújtott. Ennyi erővel egy lelkisegélyszolgálatot is felhívhattál volna. Ott szoktak ilyen szintű segítséget adni. A pszichológus arról is gondoskodik, hogy a későbbiekben hogyan boldogulj. Keress másikat szerintem is!
2021. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdtem sokat olvasni a betegségemrol..osszeraktam mik triggerelnek,okozzák a rosszulléteket.irtam folyamatosan mi mit okoz, emberek, szituációk stb.tiktokkon sok trauma healing tartalom van fenn,orvosokat is követek.ok szoktak tanácsokat adni.nekem is a pszichológus miatt lett rosszabb a mentális egészségem,nm tehet róla.nekem nm jön be ha beszélni kell a problémámrol.a végén úgyis egyedül oldom meg.15eves korom óta tanulok pszichológiat,szóval képben vagyok a dolgokkal.nalam a toxikus emberek teljes kizárása,anyám is beleértve ez segít.es az inner child támogatása, bonyolult leírni.de keress rá.plusz meditációs technikák,sok mozgás H ne agyaljak,és új célok felé indulok.es kis lépésekben haladok, voltam nagyon lenn,depi,meg amit leírtal,rohamok.aludni kell eleget,ez a legfontosabb a kiegyensúlyozott idegrendszerhez, plusz persze vitaminok, magnézium, gyógynövények,egy egész életmód váltás. Pl.ugy kezdtem el,H a naptárba beleirtam egy hétre előre H fogmosás,fürdés ,mosás,takarítás,és pipaltam ki mindennap.mert előtte hetekig nm voltam képes kikelni az ágyból se nagyon.es szépen naponta küzdöttem.sok YouTube video,néha csak bámultam ki a fejemből de valahogy az élni akarás csak segített.2evembe került.
2021. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!