Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD jelei lehetnek, hogy...

ADHD jelei lehetnek, hogy egyáltalán nem tudok egy dologra koncentrálni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok hosszú ideig egy dologra koncentrálni. Ez nagyon durván megnehezíti a mindennapjaimat és a tanulmányaimat is. Elkezdek tanulni, 5 perc múlva MUSZÁJ másik dologba belekezdenem, azt is 5 perc múlva másik dolog váltja fel, aztán azt is, majd azt is, és akkor valahogy visszatudok kanyarodni a tanuláshoz egy újabb 5 percre, majd kezdődik elölről a körforgás. 5 perc tanulás után kell 20-25 perc "recovery" és más dolgokkal foglalkozás. Multitaskingolok folyamatosan, egyszerre több szálon csinálok dolgokat, ami nagyon durva kiégéshez vezet és ilyenkor van hogy otthagyok mindent, mert nem bírom. Viszont ez a multitask ez nem választás kérdése nálam, képtelen vagyok egyszerre egy dologra koncentrálni, akaratlanul belekezdek valami másba mert 5 perc tanulás után zone out történik és azon veszem magam, hogy teljesen mást csinálok. Káosz van a fejemben sajnos, 5 perc emberekkel való beszélgetés után zone outolok, már máshol jár a fejem.

tehát akadályoz az emberi kapcsolatok kiépítésében, akadályoz a tanulmányaim időre kész létére (ha kész is leszek időre, akkor azt összecsapom, mert hiába áldozok rá például egy hetet, abból az 1 hétből nem napi 4 óra tanulás lesz, hanem napi max 20 perc). Sokszor buktam már el tantárgyat is emiatt, már nagyon durva késésben vagyok egyetemen. Kivizsgáltassam magam?



2021. nov. 29. 12:37
A kérdező szavazást indított:
Lehet ADHD
Biztos nem ADHD
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel mindenhez valamiféle tanulás kell, mindenhol meg kell felelni, minden munkahelyen van egy napi tevékenység-sorozat, amit minden nap el kell végezni, ezért én sürgősen orvoshoz fordulnék a helyedben, hogy kezdjen velem valamit (ha kell tablettákkal, ha kell pszichoterápiával, ha kell, bárhogy), mert enélkül elég nagy bajban leszel az életben.


Az élet ugyanis az iskolai évek befejeződte után (és nem, nem lehet örökké iskolába járni sem, mert valamiből meg kell élni - önmagukban véve pedig a tanulmányok meg inkább viszik a pénzt, mint hozzák) arról szól, hogy - egy normális világban - bejársz a munkahelyedre, ott ledolgozol 8 órát (ha le vagy százalékolva, akkor ez lehet 4, vagy 6, ha egészséges vagy,és túlórázol, akkor lehet akár maximum 12 is), és hazamész, ott azt csinálsz, amit akarsz (ha háziasszony vagy, akkor háztartást vezetsz - mosol, főzöl, takarítasz...stb.) és másnap kezded előről.


Én orvoshoz fordulnék mindenképp.

2021. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
"egy normális világban bejársz a munkahelyedre, ott ledolgozol 8 óráté s másnap kezded előről" Ettől az életmódtól halál félelmem van, pedig már 22 vagyok, mégis 2 órás munkahelyeken voltam, de abban a 2 órában is képtelen vagyok teljesíteni. Most jelenleg egy olyan munkahelyen vagyok, ahol hétfőtől péntekig minden nap 2 egész óráig facebookot és redditet görgetem és ennyi. Igaz, csak havi 28 ezret keresek vele.
2021. nov. 29. 13:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel ADHD, de a bizonyosság megszerzéséhez fordulj orvoshoz.
2021. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!