Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttet be lehet vitetni...

Felnőttet be lehet vitetni pszichiátriára az akarata ellenére? Nem köz és önveszélyes.

Figyelt kérdés

20 éves lányom depressziós és pánikos. Már 16 éves korában diagnosztizálták nála. Szedett több féle gyógyszert, voltak jobb és rosszabb időszakai.

Most megint egy rosszban van. Egy nagyon rosszban. Elutasítja a segítséget.

Nem eszik napokig, csont és bőr, nem jár be az iskolába, nem jár sehova, elhanyagolja a személyes higiéniát. Nem érdekli semmi. Csak alszik. Napi 18 órákat.


2021. nov. 30. 12:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%

Te, mint az édesanyja kellene a legközelebb állj hozzá. Nem vagy vele olyan kapcsolatban, hogy beszélgetni tudj vele? Főleg hogy meghallgasd, hogy megnyíljon neked? Elsősorban a család tud segíteni. Ha otthon nincsenek rendben köztetek a dolgok, ha történt valami, amit nem tud feldolgozni, és nincs ehhez senki, aki segítsen, akkor idegenek közé hiába viteted, hogy tele tömjék gyógyszerekkel, zombit csinálnak belőle.

Küzdj érte, lepd meg valamivel, aminek tudod, hogy örülne, aztán kezdjétek el a kommunikációt. Ne támadd, ne sértegesd, ne kritizáld, ne kérd számon, csak legyél vele megértő. El kell érned, hogy hajlandó legyen segítséget elfogadni. Pszichológust, nem pszichiátert. Gyógyszer nélkül.

2021. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nagyon jóban vagyunk! Be szoktam menni hozzá beszélgetni, tudom is, hogy mi bántja, de az sajnos olyan dolog amihez én kevés vagyok. Illetve ilyen állapotba nem kéne kerülnie amiatt sem. Beteg. Utánaolvastam, a depressziónak nem feltétlen van konkrét oka.

Azt nem engedi, hogy gyógyszerezzék, kórházba vigyék. Volt rossz tapasztalata az egyik gyógyszerrel( hízás, bevizelés, amíg szedte nem jött meg a vérzése majd mikor abbahagyta akkor 3 hétig menstruált). Azóta egyet sem akar meglróbálni.

Régen imádott lovagolni. Mondtam neki, hogy fizetem, járjon el heti 1-2x, de nem érdekli. 1 időpontot megbeszéltünk végül azt is lemondatta.

2021. nov. 30. 13:18
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

Nincs háziorvosa? Eddig hová járt, ha beteg volt? Melyik háziorvosnál vannak az eddigi leletei?

Ha ilyen állapotban van, azt kezelni kell. A háziorvos javaslatára küldenének ki mentőt, talán előrébb lennétek. Jelezni kell az orvosnak, hogy napokig nem eszik, elhanyagolja magát. Ez már életveszélyes! Én biztosan lépnék, ha meg is haragszik rám.

2021. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Háziorvosa van.

Értem, köszönöm.

2021. nov. 30. 13:28
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
Pszichoterápián nem gondolkoznátok. Akár online is lehet. Klinikai szakpszichológust keressetek, vagy pszichoterápeutát.
2021. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
9%
Jajj, nehogy már sajnáljam. Szeretnék én is 18 órákat aludni, de sajnos dolgom van. Neki nincs? Akkor talán az a baj. Unatkozik.
2021. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
97%
16-os a depresszió egy betegség, ha nem érted a kérdést, inkább ne fröcsögj bele, mint egy gyökér.
2021. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
28%
Ha akarata ellenére beviteted akkor minimum egy életre elvagod magadtól,bizalom nulla lesz.es trauma neki. Közeli barátnőjét kéne ha van hogy beszéljen vele, ilyenkor egy szülő elleni lázadás van a háttérben,egy korabeli tudna rajta segíteni.vagy keress neki online pszichológust hátha abba belemegy.es nm kell kimozdulnia.
2021. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%
Területi pszichiátriai gondozó orvosával vedd fel a kapcsolatot, ha szükséges, akkor ők házhoz is ki kell jöjjenek. Nem könnyű szülőként eldönteni ilyenkor.
2021. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!