Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha lelkileg nem érint meg egy...

Ha lelkileg nem érint meg egy pszichoterápia, akkor le kell váltani a pszichoterapeutámat?

Figyelt kérdés
Pár alkalommal voltam terápiában online. Talán kétszer volt, hogy elírtam magam közben. Beszélgetünk a múltamról, és előjöttek fájdalmas emlékek is. De igazából csak tudatosultak ezek bennem, érzelmileg nem rendeződtek át bennem. Segíthet így a terápia, vagy olyan kell, ahol többet sírok, és még jobban leterhel érzelmileg?

2021. dec. 4. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
A jó orvosság néha keserű. Adj még neki időt. Pár alkalomból nem derül ki hogy merre felé vezet ez az út.....
2021. dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Az attól függ mit szeretnél? Tovább kínozni önmagad vagy konstruktív megoldásokat találni hogy rendbe jöjjenek a dolgaid?
2021. dec. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szeretném rendbe tenni magam. Csak most éppen az a kérdésem, hogy eléggé kínzom-e magam hozzá, vagy jobban meg kellene magamat kínozni?
2021. dec. 4. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Már elnézést, de az ostobaság, hogy akkor hatásos egy terápia, ha sírsz közben... Egy éve járok pszichoterápiára és egyszer sem sírtam. Ennek ellenére már érződik a hatása, és kezdem feldolgozni a fájdalmas emlékeket.

Olyan érzésem van, hogy te átestél a ló túloldalára. Igen, azt szokták mondani, hogy egy pszichoterápiás folyamat megterhelő, de ez nem jelenti azt, hogy minden egyes alkalommal lesújtva és érzelmileg túlterhelve jössz ki a rendelőből. Ha ilyen lenne a terápia, akkor fele annyi ember sem keresne fel pszichológust, mint most. Te ráadásul csak pár alkalmon vagy túl. Ennyi idő alatt nem történik érdemi változás.

2021. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!